Ασθένειες Το 1 από τα lovebird μου χτύπησε το cockatiel

herodotos

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λευκωσία
γειά σας το 1Lovebird μου βρήκε τρόπο και πήγε κάτω που ήταν το κλουβί του κοκατίλ και τον τραυμάτισε στο μάτι με αποτέλεσμα να τρέχει αίμα το μάτι του κοκατίλ φούσκωσε και το έχει μισόκλειστο.σας παρακαλώ βοηθήστε με.υπάχει περίπτωσει να πεθάνει;🙁
 
Να το πας σε γιατρο αμεσα! Προλαβαινεις πριν κλεισουν. Ναι αν μολυνθει το ματι του υπαρχει περιπτωση να χασει το ματι του η και να πεθανει.
 
έκλεισαν οι κτηνίατροι



του έβαλα σε νερό ένα φάρμακο σαν το bedatin αλλά είναι πιο καλό είναι κατά των μολύνσεων και το έβαλα στο μάτι με βαμβάκι.υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;
 
γειά σας το 1Lovebird μου βρήκε τρόπο και πήγε κάτω που ήταν το κλουβί του κοκατίλ και τον τραυμάτισε στο μάτι με αποτέλεσμα να τρέχει αίμα το μάτι του κοκατίλ φούσκωσε και το έχει μισόκλειστο.σας παρακαλώ βοηθήστε με.υπάχει περίπτωσει να πεθάνει;🙁

Μου φαίνεται θα τρελαθούμε εδώ μέσα. Χτυπάει ένα πουλί, το βλέπουμε να βγάζει αίμα απο το μάτι και καθόμαστε να γράψουμε πόστ? Που έχουμε φτάσει πλέον;
Σε τέτοια πράγματα ο μόνος αρμόδιος που μπορεί να δώσει βοήθεια είναι ένας γιατρός και όχι τα μέλη του PB.

Δες αν όντως είναι χτυπημένο το μάτι μέσα και δεν είναι χτύπημα στα φλέφαρα, και επικοινώνησε άμεσα με κάποιον γιατρό, έχουν και κινητά, είναι η δουλειά τους να σε εξυπηρετήσουν.
 
Κρίμα... Ειλικρινά κρίμα...Αλλά τι να κάνεις... Δε ξέρουμε ποιός πραγματικά φταίει...
Φταίμε εμεις... Που προσπαθούμε να γλυτώσουμε τα εξοδα και κάνουμε τουσ γιατρούς και τους Μάντες...
Φταίνε οι γιατροί.. Που έχουν ανεβασμένες τιμές... Και λέμε θα προσπαθησω να κάνω κάτι εγω και αν δώ οτι δε γινεται τιποτα πέρνω ενα άλλο... Πιο φτηνά θα μου βγει...
Το σίγουρο είναι οτι το μόνο που δε φταίει... Είναι το πουλάκι.. Αλλα πάντα αυτό στο τέλος την πληρώνει... Ηρόδοτε δέν αναφέρεται 100% σε εσενα αυτο το μήνυμα.. Αλλα σε όλους όσους κάνουν τους γιατρους σε διαφορα πειραματόζωα που λέγονται πουλάκια τους και υποτίθεται τα λάτρευουν... Κριμα... Επρεπε να ενεργησεις αμεσα Και οτι και να λέμε τωρα είναι.. Να 'χα 'μαι ναι λέγαμε...
 
Back
Top