Ασθένειες Το budgie μου αρρωστησε, μαλλον με γριπη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης angel16
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

angel16

PB New Member
Εγγραφή
14 Νοε 2013
Μηνύματα
168
Ο μικρουλης μου αρρωστησε μαλλον με γριπη φταρνιζετε συνεχεια εχει φουσκωσει και του πεφτουν πουπουλα εχει χασει πολλα μπροστα στην μυτη γενικα εχει κακη εικονα μου φαινεταιπως θα τον χασω τι να κανω :'( ;
 
Είναι δύσκολο να κάνουμε διάγνωση μέσω υπολογιστή κι όλοι εδώ δεν είμαστε αρμόδιοι για να προτείνουμε φάρμακα για θεραπεία. Κάνε όπως σου λέει ο Γιώργος κι αύριο πρωί πρωί πήγαινε το σε γιατρό.
 
Πού βρίσκεται το πουλάκι, μέσα ή έξω; Είναι μόνο του ή μαζί με άλλο πουλί;
 
Ηταν εξω αλλα λογο ζεστης τα μετακινησα μεσα αλλα κακως γτ κρυωσε απο το air condition ειναι μαζι με το γερικο μου παπαγαλακι και θα τα χωρισω γτ φοβαμαι μηβ κολληδει και το αλλο ρωτησα για πτηνιαττο αλλα στην επαρχια δυσκολο ☹
 
Δεν είναι απαραίτητο πτηνιατρο.. Οι περισσοτεροι κτηνιατροι έχουν γνώσεις σε πτηνα.. κράτησε το σε ζεστό μέρος χώρισε το από το άλλο και το γρηγορότερο δυνατόν σε κτηνιατρο
 
... Οι περισσοτεροι κτηνιατροι έχουν γνώσεις σε πτηνα..

Διαφωνώ. Οι περισσοτεροι κτηνιατροι ΔΕΝ έχουν ιδιαίτερες γνώσεις σχετικά με τα πτηνα και λένε κάτι απλά για να πουν και να μην εκτεθούν. Πολλοί σου πασάρουν κι ένα άσχετο σκεύασμα ή μια ευρέως φάσματος αντιβίωση κι ό,τι ήθελε προκύψει.

Δεν μας είπες όμως, πως είναι σήμερα;
 
Κύριε Φοίβο αυτό πιστεύω εχει να κάνει με την εμπειρία του καθενός! Αλλά προκειμένου να μην το πάει πουθενά καλύτερα εκεί που έχει τη δυνατοτητα
 
Παιδια το πουλακα αναρωσε πληρως ειχε κρυωσει απο το air condition μολις το εβγαλα εξω στην ζεστη το επομενο πρωι κελαηδουσε και επεζε με το ταιρι του του εδωσα βιταμινες και λιγο ασπιρινη καθως κανενας γιατρος δεν ειχε ιδεα απο πουλια παλι καλα τελος καλο ολα καλα :)
 
Αν θες μπορεις να μου εξηγησεις " του εδωσα λιγο ασπιρινη " ; Δεν το εχω ακουσει ξανα.
 
Κανονικη ασπιρινη στο νερο σε σκονη πολυ μικρη ποσοτητα ομως και τωρα εχει αναρρωσει πληρως!
 
Back
Top