Ασθένειες Το budgie μου χάνει πούπουλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pasxalis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pasxalis

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
34
Πόλη
Δράμα
παρατήρησα εδω και 3 μερες οτι το παπαγαλακι μου του πεφτουν τα πουπουλα απο το κεφαλι και φενετε κατι μαυρα και ειναι λιγο ζεστο... Τι να κανω;
 
Πασχάλη κάνε έναν κόπο και βάλε μια κοντινή φωτογραφία του σημείου που λες. Είσαι σίγουρος ότι τα φτερά - πούπουλα που χάνει είναι μόνο από εκείνο το σημείο; Και πως σιγουρεύτηκες; Έχει αδειάσει και έχει κάνει φαλάκρα; Τα μαύρα είναι κινούμενα ή σταθερά; Τα περισσότερα budgies έχουν μαύρες ραβδώσεις στο κεφάλι έως το σβέρκο, μπορεί να βγάζει εκεί νέα φτεράκια; Βάλε φωτογραφία γιατί έτσι θα κάνουμε κύκλο ερωτήσεων χωρίς αποτέλεσμα.
Το λίγο ζεστό είναι φυσικό να σου φαίνεται αφού έχουν υψηλότερη θερμοκρασία από την δική μας.
Επίσης γράψε αναλυτικά τι το ταΐζεις, ηλικία, φύλο, και που ζει μέσα ή έξω από το σπίτι.
 
ναι ειναι μονο σε εκεινο το σημειο. Οχι δν εχει κανει φαλακρα σχεδον.σταθερα ειανι τα μαυρα. Πηγα να ανεβασω την photo αλλα ελεγε κατι με μεγαλα γραφικα νομιζω θα δω.
 
Διάβασε προσεκτικά εδώ petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/ και κάνε resize .
 
Back
Top