Γενικά Το cockatiel μου ο Λουφάκος δίνει ρεσιτάλ

Μαίρη 2420

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2014
Μηνύματα
223
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους! Καλή πρωτοχρονιά με υγεία και αγάπη! Ανεβάζω το πρώτο μας βιντεάκι όπου ο Λούφης δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας επάνω στο κλουβάκι του Αρτέμη!Χρόνια πολλά!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ωραιος και χαρουμενος! 👍 Και το καναρινακι φαινεται εξεικοιωμενο με το κοκατιλ να καθεται πανω στο κλουβι του.
 
Καλησπέρα σε όλους! Καλή πρωτοχρονιά με υγεία και αγάπη! Ανεβάζω το πρώτο μας βιντεάκι όπου ο Λούφης δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας επάνω στο κλουβάκι του Αρτέμη!Χρόνια πολλά!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Γιατί έχω την αίσθηση πως ο Λουφάκος κοροϊδεύει το καναρίνι σου... σα δεν ντρέπεται... Να τον μαλώσεις.
Ωραιος και χαρουμενος! 👍 Και το καναρινακι φαινεται εξεικοιωμενο με το κοκατιλ να καθεται πανω στο κλουβι του.
Σε μια γωνιά κάθεται, δε νομίζω πως το απολαμβάνει, αλλά το δέχεται γιατί δεν μπορεί να κάνει αλλιώς..
Ο γίγαντας και τον κοροϊδεύει... και δεν μπορεί να τον δείρει!
 
Κούκλος, να τον χαίρεσαι!
Έχει ξεσηκώσει το ρεπερτόριο του καναρινιού και το λέει με την παπαγαλοφωνάρα του :)
Το καναρινάκι, όταν το αφήνει στην ησυχία του κελαηδάει; Ή έχει επηρεαστεί;
 
😀 ίσως και να το κοροιδεύει λιγάκι το καημενούλικο! Την πρώτη μέρα της γνωριμίας τους ήταν λίγο επιθετικοί ο ένας απέναντι στον άλλο, μετέπειτα όμως δεν είχαν πρόβλημα!Η πλάκα είναι ότι όταν βρίσκονται σε απόσταση το καναρινάκι κελαηδάει συνέχεια και ο Λούφης προσπαθεί να το ανταγωνιστεί και κελαηδάει τόσο τσιριχτά που μας διαπερνάει τα αυτιά!
 
Να τα χαίρεσαι και τα δύο Μαίρη! Είναι όμορφα και χαρούμενα!

Απλά προσοχή όταν φέρεις σε επαφή το καναρινακι με το κοκατιλ γιατί με μια δαγκωνιά μπορεί να το σκοτώσει!
 
Σ'ευχαριστώ πολύ Αλίκη! Αν και δε βγάζουμε το καναρινάκι έξω από το κλουβί,θα το προσέξω σε περίπτωση που συμβεί κάτι τέτοιο!
 
Back
Top