Γενικά Το cockatiel μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geeorge
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ουπς! Συγγνωμη για το μεγεθος των πανω φωτο! Λαθος επιλογη στο imageshack!

Ειναι μια χαρα τωρα! :D

Πανεμορφο το πουλακι! Θα βοηθουσε να φαινοτανε η κατω πλευρα της ουρας στη φωτο για να δουμε εαν υπαρχουνε τα στιγματα που εχουνε τα θηλυκα κοκατιλ! 😉
 
Το ανεβασα στις αποριες γιατι θελω να μου πειτε με ποιον τροπο να το δελεασω να ερθει στο χερι μου (με τι φαγητο για παραδειγμα), και εκτος απο αυτο επειδη δεν ειναι ζωηρο φοβαμαι μηπως δεν μπει στ κοπο ουτε καν απο περιεργεια να πλησιασει.. Μηπως πρπει να τ βγαλω το φαγητο απ το πρωι ωστε το απογευμα να πειναει λιγο; Το δαχτυλιδι στο ποδι του γραφει: 04 και 77.. Βοηθησα καθολου; Σε 10' θα ανεβει και η ουρά! Ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον παιδια!
 
Το δαχτυλιδι μαλλον θα λεει και κατι ακομη... :)
Ειναι παρα πολλες οι ωρες απο το πρωι ως το απογευμα για να μεινει χωρις τροφη. Μπορεις να το δοκιμασεις για μια ωρα οχι παραπανω, θα ελεγα. 😉
 
Μηπως πρπει να τ βγαλω το φαγητο απ το πρωι ωστε το απογευμα να πειναει λιγο;

Ετσι, το μονο που θα καταφερεις ειναι να σε μισησει 😉
Υπομονη και επιμονη μονο, ηδη σε καλο δρομο φαινεται οτι ειστε απο τις φωτο. Μην το χαλασεις αυτο με τετοιες μεθοδους...
 
Α α οκ! Ευχαριστω πολυ! Λαθος δικο μου! Οταν ειπα μεσημερι εννοουσα απ τις 10 μεχρι τις 2! Βεβαια σε καμια περιπτωση δεν θα θελα να νοιωσει παραμελημενο... Οπότε θα απλωσω το χερι μου κ ο' τι γινει! Τι φαγητο λετε να εχει καλυτερο αποτελεσμα; Ανεβαζω και την ουρα! Το δαχτυλιδι δυστυχως δεν αναφερει κατι αλλο ☹
 

Συνημμένα

  • κοκατιλ1.webp
    κοκατιλ1.webp
    35 KB · Προβολές: 59
  • κοκατιλ2.webp
    κοκατιλ2.webp
    20,3 KB · Προβολές: 57
  • κοκατιλ3.webp
    κοκατιλ3.webp
    39 KB · Προβολές: 52
Τοτε ειναι μαλλον γενημενο το 2004. :) Απο τις φωτο εγω θα ελεγα αρσενικο αν και σε αυτον το χρωματισμο μπορει ευκολα να κανει κανεις λαθος! :D

Ομως αν δεν κοιμηθηκε ηδη ειναι καλο να το αφησεις να κοιμηθει. Χρειαζονται ενα δεκαωρο συνεχομενο υπνο σε ησυχο δωματιο χωρις φωτα και φωνες. 😉
 
Τι φαγητο λετε να εχει καλυτερο αποτελεσμα;

Θα δοκιμασεις διαφορα και θα δεις αντιδρασεις.
Πχ εγω χθες δοκιμασα με φρυγανια, αποτελεσμα μηδεν.
Σημερα δοκιμασα με στικ και εφαγε ο λαιμαργος απο το χερι μου!
Οπως επισης εφαγε και μαρουλι
 
Ναι ναι τωρα ροχαλίζει κιόλας τον ακουω απο μεσα! Χεχε! Ωραια αυριο θα δοκιμασω με μαρουλι και βλέπουμε! Κανα δυο φορες τον ειχω ακουσει να τραγουδαει οποτε ισως εχεις δικιο φιλε Φοιβο! Μακάρι γιατι το ονομα εχει ηδη βγει! Hippy τον φωνάζω! Με ηλικια 4αρων τι θεωρειται μεγαλο ή μικρο; Ευχαριστω παρα πολυ για την βοήθεια ολους και θα σας ενημερωσω για την προοδο!
 
Ναι ναι τωρα ροχαλίζει κιόλας τον ακουω απο μεσα!

Μεταφορικα φανταζομαι το λες οτι ροχαλιζει ετσι; 😕 Δεν ακουγονται τοσο εντονα δηλαδη απο το αλλο δωματιο οτι κοιμουνται εκτος και αν ειναι αρρωστα.
 
πολυ ωραιο το κοκατιλ σου... Νομιζω ομως πως πρεπει να του βαλεις πιο χοντρες πατιθρες...
 
Back
Top