Ασθένειες Το lovebird μου δεν μπορεί να πετάξει και να φάει

minas564

PB New Member
Εγγραφή
4 Νοε 2014
Μηνύματα
46
Πόλη
Αθήνα
το lovebird μου δεν μπορεί να πετάξει και να φάει.
γυρίζει γύρω γύρω το κεφάλι του και δεν κοιμάται όπως όλα τα άλλα παπαγαλάκια.
και είναι σαν να μην χρησιμοποιεί το ένα του μάτι
επίσης το μόνο σημάδι αρρώστιας που εμφανίζει είναι οι κουτσουλιές του που είναι πράσινες
τι θα με συμβουλεύαται να κάνω;
2011-01-02 13.08.44.webp
 
Μπορεί κάτι να έφαγε και να το πειραξε! Βέβαια τα πτηνά ει σου άκρως ευαισθητα! Οπότε αύριο πρωί πρωί τηλεφωνησε σε ένα πτηνιατρο να σου πει!
 
Τίποτα περιμένω αύριο να μου πεις νεότερα!
 
επίσης το μόνο σημάδι αρρώστιας που εμφανίζει είναι οι κουτσουλιές του που είναι πράσινες
Το μόνο σημάδι; Και αυτά τι είναι Μηνά;
το lovebird μου δεν μπορεί να πετάξει και να φάει.
γυρίζει γύρω γύρω το κεφάλι του και δεν κοιμάται όπως όλα τα άλλα παπαγαλάκια.
και είναι σαν να μην χρησιμοποιεί το ένα του μάτι

Σαφώς δεν είναι καλά το πουλάκι, και πρέπει να το δει γιατρός. Αν δεν έχεις, κοίτα στην λίστα να βρεις κάποιον κοντά σου.
Έχεις αλλάξει κάτι στην διατροφή, τοποθεσία του κλουβιού του; Είναι θηλυκό, αρσενικό; Ζει μόνο του ή με άλλα πουλάκια;
 
Στη φωτογραφία φαίνεται ότι ζει με αλλά πουλακια!
 
Μήπως έχεις πολλά πουλιά στην κλούβα και γίνονται τσακωμοί;
 
Έβαζα το χέρι μου κοντά στο ένα μάτι και τρόμαζε και μετά το έβαλα στο άλλο και δεν έδειξε σημασία.
Όταν του σφύρας προσπαθεί να γυρίσει το κεφάλι του για να σε δει.
δεν ξέρω πως το επαθε

Μήπως έχεις πολλά πουλιά στην κλούβα και γίνονται τσακωμοί;
Όχι το έχω με άλλο ένα μόνο.
 
Όποτε μπορείς, απάντησε και στις ερωτήσεις που σου κάνουμε.
 
Έβαζα το χέρι μου κοντά στο ένα μάτι και τρόμαζε και μετά το έβαλα στο άλλο και δεν έδειξε σημασία.
Όταν του σφύρας προσπαθεί να γυρίσει το κεφάλι του για να σε δει.
δεν ξέρω πως το επαθε
Δείχνει ερεθισμένο, θολό ή δακρυσμένο;
 
Βρε μήπως έπαθε αυτό το "εγκεφαλικο "; Που παθαίνουν οι παπαγαλοι; κάποια μελη που το έχουν βιωσει μπορούν να μας δώσουν πληροφορίες!
 
Μη σε ανησυχεί αυτό που είπα γιατί δεν έχω εμπειρία από αυτό και δεν ξέρω εγώ πολλά! Απλά αποτι έχω διαβάσει έχει συμπτώματα! Από όσα γνωρίζω το ξεπερνανε κάποιες φορές και μόνα τους! Αύριο πες στον πτηνιατρο για αυτό το ενδεχομενο.
 
Τηλεφωνησε σε 2-3 να παρεις πολλες γνώμες 😉
 
Όχι το έχω με άλλο ένα μόνο.
Αυτό μπήκε δεύτερο στο κλουβί αυτό; Αν ναι πόσον καιρό πριν είχες το άλλο;
Θα σε παρακαλέσω αν θέλεις να γίνει συζήτηση για το θέμα σου, να συμμετέχεις. Διαφορετικά να μην ασχολούμαστε κι εμείς και ο θεός βοηθός για το πουλάκι που έπεσε στα χέρια σου.
 
Back
Top