Ασθένειες Το parrotlet μου λιποθύμησε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gfakoss
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gfakoss

PB New Member
Εγγραφή
24 Δεκ 2020
Μηνύματα
29
Πόλη
Καβάλα
καλησπέρα στην παρέα. σήμερα είχαμε ένα παράξενο περιστατικό. κάθε μεσημέρι ανοίγουμε την πόρτα του κλουβί ου και η Τιτίκα σε κλάσματα δευτερολέπτου βγαίνει και έρχεται επάνω μας για να παίξουμε και να τις δώσουμε και καμιά λιχουδιές,η οποία είναι ηλιόσποροι.αφου λοιπόν κάναμε τα παιχνίδια μας την είχε η κόρη μου πάνω στο
γόνατο της.στα καλά καθουμενα έκλεισε τα μάτια της και σαν να λιποθυμησε έπεσε κάτω στο χαλί.την έπιασε αμέσως και την έβαλε να σταθεί.στην αρχή ήταν σαν παραζαλισμενη για λίγα δευτερόλεπτα.σε ενα λεπτο ηταν στα κανονικά της.σαν να έπαθε υπογλυκαιμία.παθενουν κάτι τέτοιο τα πουλιά σας παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας γράψει,ευχαριστω
 
Πολλοί είναι οι λόγοι που μπορεί να συμβεί αυτό που περιγράφεις. Πιστεύω πως μπορεί να πάθουν υπογλυκαιμία, το θέμα όμως είναι το γιατί να την πάθουν...και πως αυτό μπορεί ν΄αποδειχθεί...
Ευτυχώς που το πουλάκι συνήλθε, περαστικά του!
 
Μίλησα το απόγευμα με μια κτηνίατρο που ασχολείται και με πουλιά και μου είπε πως μπορεί να συμβεί καμιά φορά στα πουλιά αν πέσουν σε βαθύ ύπνο.
 
Οι βιταμίνες συμπλέγματος Β βοηθούν σε τυχόν νευρολογικά προβλήματα, κάνε μια ερώτηση στην Κτηνίατρο, ίσως να χρειάζεται να του χορηγήσεις για κάποια χρονική διάρκεια.
 
Εάν έχει κάποιο θέμα λογικά θα το ξαναπάθει αυτό ετσι?
Ίσως, οι βιταμίνες μόνο καλό θα του κάνουν, αν ξανασυμβεί θα πρέπει να το εξετάσει η Κτηνίατρος πιο διεξοδικά.
Το πουλάκι έχει επαφή με το φυσικό φως του ήλιου ?
 
Έχει κανένα δεκαήμερο που του έδινα βιταμίνες με το νερό του.επισης την μισή μέρα είναι κοντά στο παράθυρο και το βλέπει ο ηλιος
 
Back
Top