Γενικά Το ringneck μου βγάζει σαλάκια

minaaaa

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2024
Μηνύματα
77
καλησπέρα παιδιά!! εχει 2 μέρες που κάνουμε χαδακια κάθεται στον ώμο μου και θέλει με το πρόσωπο μ να τ χαϊδεύω και κοιμάται το θέμα είναι ότι 2 μέρες τώρα κάνει κάτι απότομα σα να φυσάει τη μύτη η να πετάει σάλια με ανοιχτό στόμα αλλά εκτοξεύονται μικρά σαλακια τι είναι αυτό? σα να τ κάνει με το στόμα και τη γλώσσα και να πετάει δε μπορω να καταλάβω καλά τι γίνεται..εξηγείστε μου...
 
Μήπως φταρνίζεται; Υπάρχει κάποιο αρωματικό χώρου που μπορεί να τον ενοχλεί; Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο βίντεο που να το κάνει; Επίσης το κάνει συνέχεια ή κάποιες φορές την ημέρα όπως π.χ όταν έχει πιει νερό ή έχει κάνει μπάνιο;
 
2 φορές μ τ έκανε στα μαλλιά μ στον ώμο μου παίζει με τις φύτρες των μαλλιων μου ίσως να είναι γι αυτό? μέσα στη μέρα δε βλέπω να το κάνει ίσως να την γαργαλάει τ μαλλί? θα προσπαθήσω να ανεβάσω βίντεο
 
Εμένα μια φορά η Ρίκα που άρχισε να φτερνίζεται γιατί είχα ψεκάσει κάποια σεντόνια με ένα σπρέι. Μόλις το σταμάτησε, αμέσως σταμάτησε και το φτέρνισμα. Μήπως τον ενοχλεί κάποια μυρωδιά; Αφού δεν γίνεται συνέχεια, μπορεί κάτι τέτοιο να είναι.
 
@Sonikoly δεν έχω ψεκάσει τίποτα μέσα στο σαλόνι επειδή τα φοβάμαι αυτά τα αποφεύγω σήμερα δε μου το έκανε καθόλου θα 4ο ξανά κοιτάξω με το καλό και θα ενημερώσω πάλι σας ευχαριστώ πολύ!! ☺️☺️
 
Πώς είναι σήμερα ο παπαγάλος σου; Εκδήλωσε την ίδια συμπεριφορά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
όχι δε το ξανά έκανε καθόλου και αυτές τις μέρες δεν ήρθε και στα μαλλιά μου άρα πολύ πιθανόν να την γαργαλουσαν και να φτερνιζοταν σας ευχαριστώ πολύ!!! ☺️☺️
 
Back
Top