Αναπαραγωγή Τρίτη προσπάθεια και καλή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dkard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dkard

PB Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2007
Μηνύματα
166
Πόλη
Αγία Παρασκευή
Γεια σας φίλοι μου,

Βρισκόμαστε στην τρίτη προσπάθεια της Νάρας της κανάρας να γίνει μητέρα.
Αυτή την φορά φέραμε γαμπρό από έξω. Ο Βαγγέλης. Εκπληκτικός καναρίνος, δεν έβαζε γλώσσα μέσα, όλη μέρα, όσο ήταν στο σπίτι του αλλά και εδώ πριν τον βάλω με την Νάρα. Κρατήθηκαν οι απαραίτητοι χρόνοι αναμονής, μπήκαν στην ζευγαρώστρα* με το διαχωριστικό ανάμεσα για λίγες μέρες και εδώ και λίγες μέρες είναι μαζί. Ήδη έχει κάνει τρία αυγά, το τελευταίο σήμερα το πρωί. Παρατήρησα και σχετική σεξουαλική δραστηριότητα, κάτι που δεν είχε παρατηρηθεί τις δύο προηγούμενες φορές.

* Η ζευγαρώστρα είναι καινούργια της κλουβοτεχνικής μεγάλη (δεν ξέρω αν είναι και σίγουρη που λεει το σχετικό ανέκδοτο). Προσπαθώ να βρω βρακάκι αλλά δεν βρίσκω σε αυτό το μέγεθος. Είναι αυτή που έχει μπροστά έξη θήκες για τροφή. Αν ξέρετε που μπορώ να βρω πείτε μου.
 
δημητρη ευχομαι να πανε ολα καλα. καλη επιτυχια

τονι
 
  • Like
Αντιδράσεις: dkard
Φωτογραφίες της τρίτης προσπάθειας
 

Συνημμένα

  • DSCN2815.webp
    DSCN2815.webp
    25,8 KB · Προβολές: 68
  • DSCN2816.webp
    DSCN2816.webp
    23,8 KB · Προβολές: 65
  • DSCN2817.webp
    DSCN2817.webp
    28,9 KB · Προβολές: 78
Δημήτρη εύχομαι ολόψυχα η τρίτη προσπάθεια να αποδώσει καρπούς!

Πολύ ωραία η ζευγαρώστρα!

Να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις και θα περιμένουμε με χαρά να μας δείξεις αργότερα και τα μωρακια σας! 🙂
 
  • Like
Αντιδράσεις: dkard
Φίλοι,

Είμαι πολύ χαρούμενος. Δεν μπορώ να σας περιγράψω την χαρά μου. Η Νάρα κλώσσησε και σήμερα ξημερώματα έχουμε στην φωλία ένα κακάσχημο καναρινάκι με ένα τεράστιο στόμα που συνέχεια ζητά φαΐ. Υπάρχει τρομερή συνεργασία μεταξύ των γονέων. Της πηγένει συνέχεια φαγητό και εκείνη ταΐζει συνεχώς τον νέο. Δεν ξέρω τι θα γίνει με τα άλλα δύο αυγά. Περιμένω αύριο.

Η όμορφη οικογένεια τώρα κοιμάται.

Φωτό θα ακολουθήσουν κάποια από τις επόμενες ημέρες.
 
Back
Top