Γενικά Τραγουδάει το θηλυκό κοκατίλ;

Γιώργος -

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2009
Μηνύματα
146
Πόλη
Αθήνα
Άκουγα τραγούδια κοκατιλ στο youtube και μαζι μου τα ακουγε και το κοκατιλ μου.. Και σήμερα ακουγά τραγούδια απο το δωματιό μου ξαφνίαστηκα, μεχρι που κατάλαβα οτι το κοκατίλ μου τραγουδάει..
Πήγα να τον ανεβάσω στο χέρι μου, και τον έβλεπα κάπως περίεργο δεν ήθελε να ανέβει στο χέρι μου και ηταν ανυσηχος και άγριος... Τέλος πάντων καθισαμε μαζι τα βρήκαμε, συνεχίζει να τραγουδάει ομως. Μήπως αυτο ειναι δείγμα για να μην πάρω 2ο και χάσω την μπάλα μαζι τους;
 
Δεν ειναι λογος αυτος για να μην παρεις αλλο!
Δεν θα χαλασει η σχεση σας εφοσον παρεις αλλο κοκατιλ θα εχει και παρεουλα 😉
 
Πρώτη φορα βλέπω θηλυκό κοκατίλ να τραγουδάει να μην ρωτήσω;
Βικτώρια μια φίλη μου που είχε παπαγάλο εκπεδευμένο και πήρε 2ο,τα παπαγαλάκια της έγιναν απόμακρα. Και σκέφτομαι μην χασω την σχέση μου με το κοκατίλ επειδή θα έχει παρέα και δεν θα μου δίνει σημασία
 
Συγνώμη εγώ απλώς ρώτησα επειδή λες τον άκουγα, τον έπιασα... Πού να φανταστώ ότι είναι θηλυκό.. Σίγουρα είναι θηλυκό?
Αν πάρεις 2ο η αλήθεια είναι πως θα απομακρυνθεί λίγο από εσένα... Έτσι την έπαθα και γω...☹
 
Υπαρχουν και εξαιρεσεις και τα θηλυκα κελαηδανε, εισαι σιγουρος οτι ειναι 100% θηλυκο;
Μηπως η φιλη σου απλα δεν ασχολιοταν οσο επρεπε;

- Αυτόματη συγχώνευση post στις 13:25 - Το προηγούμενο post δημιουργήθηκε στις 13:23 -

Συγνώμη εγώ απλώς ρώτησα επειδή λες τον άκουγα, τον έπιασα... Πού να φανταστώ ότι είναι θηλυκό.. Σίγουρα είναι θηλυκό?
Αν πάρεις 2ο η αλήθεια είναι πως θα απομακρυνθεί λίγο από εσένα... Έτσι την έπαθα και γω...☹
Το γραφει στον τιτλο οτι ειναι θηλυκο.
"τραγουδαει θηλυκο κοκατιλ"
 
https://community.petbirds.gr/threads/Δεν-μπορώ-να-καταλάβω-τι-φύλο-είναι-το-κοκατιλ-μου.16677/
Είχαμε διαπυστώσει πως ειναι θηλυκό.Αλλα μου φενόταν περίεργο να τραγουδάει θηλυκό για μένα ειναι πρωτάκουστο, δεν ξέρω για σας, αλλα ρε παιδιά δεν ξέρω βοηθήστε με σκέφτομαι εγω. Οσες ωρες είμαι εκτος σπιτίου(σχολείο κλπ) ειναι μόνο και θέλω να του πάρω μια παρέα, αλλα δεν θέλω να χαλάσει η σχέση μας..
 
Αν μετά το σχολείο, ή όπου αλλού και να 'σαι, τον χαϊδευεις, τον περιποιείσαι και του δίνεις σημασία δεν νομίζω να χαλάσει η σχέση σας...)
 
Εγώ όταν πρωτοπήρα την πουλάδα μου, την πρώτη κιόλας μέρα ανάβαινε στο χέρι μου (μέσα στο κλουβί) επειδή ήταν ημιεξημερωμένη... Όμως για να μην είναι μόνη της, της πήραμε παρέα... Και δεν ξέραμε ότι έπρεπε να ασχολούμαστε μαζί της όπως και πριν και έτσι έγινε φίλη με τον πούλο... Και έχασε την εμπιστοσύνη της προς εμάς...☹
 
Και εγω οταν εφερα την γυναικα στον Ιβαν εχασα την σχεση μου μαζι του. Δεν ηθελε ουτε απο το κλουβι να βγει και αν γινοταν αυτο πιανοντας τον η Μαρου εβαζε τις φωνες και εκεινος πετουσε για το κλουβι ξανα...
 
Και τελικα τι έκανες;
Τωρα η Μαρουδιτσα ειναι ηδη 3 χρονια σχεδον μαζι μας. Ο Ιβαν δεν εχει βγει ξανα εξω για λογους οπως ηδη εχω προαναφερει. Οταν βαζω το χερι μεσα και καθεται να τον χαϊδεψω λιγο, η οταν του μιλαω και μου τραγουδαει, εκεινη κανει κανονικη επιθεση, σε εμενα αλλα και στον Ιβανακο που τρωει κατι καλες...🙄
 
Back
Top