Ασθένειες Τραυματίστηκε ο Μαξ κι εχασε την ουρα του

aggelos23

PB New Member
Εγγραφή
15 Απρ 2009
Μηνύματα
70
Πόλη
Αθήνα
Ο Μαξ τραυματίστηκε. Βγήκε έξω απο το κλουβί και τριγύριζε. Ο πατέρας μου ήθελε να τον πιάσει και όταν τον έπιασε του έφυγε η ουρά και άλλα φτερά του σωματός του παρακαλώ βοηθήστε με.☹
 
Μην ανυσηχεις.Αστον να ηρεμησει γιατι τρομαξε σιγουρα παρα πολυ. Οσα φτερα βγηκαν σε 2 με 3 βδομαδες θα ξαναβγουν.
 
Σε μια βδομαδα βαζε του καθημερινα μπανακι για να γινει πιο ευκολη η διαδικασια και βαλε του πολυβιταμινες στο νερο.
 
Ο Μαξ τραυματίστηκε. Βγήκε έξω απο το κλουβί και τριγύριζε. Ο πατέρας μου ήθελε να τον πιάσει και όταν τον έπιασε του έφυγε η ουρά και άλλα φτερά του σωματός του παρακαλώ βοηθήστε με.☹




Ελπιζω να διαβασες αυτα που σου παραθεσαμε σε προηγουμενο θεμα δικο σου😕
Δεν κυνηγαμε το πουλι με αποτελεσμα να τρομαξει και να φοβηθει ακομα πιο πολυ το ανθρωπινο χερι! Επρεπε να σκοτεινιαζατε το δωματιο και θα ηταν ευκολο να το πιανατε..
Πρεπει να τον πιανετε μαλακα οχι να το ξεπουπουλιαζετε!
Τωρα παλι υπομονη σιγα σιγα για να κερδισετε την εμπιστοσυνη του!
 
Νίκη εγώ το έλεγα στον πατέρα μου αλλα τον έπιασε και του γλίστρισε.
 
Φώτη, μπορείς να μου πεις που θα βρω τις πολυβιταμίνες και το μπάνιο γιατί σε μία εβδομάδα;
 
Οι πολυβιταμινες δεν μπαινουν στο μπανιο αλλα στο νερο που πινει το πουλι. Παρε το Bogena Multi-vit της beaphar.

Μπανιο σου λεω να του βαλεις σε μια βδομαδα γιατι τοτε θα χουν αρχησει να βγαινουν οι νεες ριζουλες που χουν τα φτερα μεσα και τοτε ειναι που θα το χρειαζεται. Τωρα δεν θα το οφελησει σε κατι.
 
Σε ευχαριστώ και πάλι Φώτη εγώ τον ψεκάζω για να τον κάνω μπάνιο πηράζει;
 
Οχι στο φαγητο βιταμινες.Αυτες που σου ειπα ειναι σε υγρη μορφη και διαλυονται στο νερο.

Τωρα που τον ψεκασες δεν πειραζει. Το ηθελε; Δηλαδη το απαολαμβανε;Αν οχι το τρομαξες ακομα περισσοτερο.
 
Back
Top