Ασθένειες Τραυματισμένο καναρίνι απο γάτο

Athanasiath

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2017
Μηνύματα
2
Πόλη
Λάρνακα
Γεια σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας σας παρακαλώ πολύ. Σήμερα που ήρθα σίτι το απόγευμα βρήκα το κλουβάκι με το καναρίνι μου πεσμένο πάνω συο τραπέζι έξω στο μπακλόνι μου. Νόμιζα πως έφυγε το καναρίνι μου ή ότι το σκότωσε κάποιος γάτος. Όμως το βρήκα στο πάτωμα τραυματισμένο να αναπνέει ακόμη. Το κοιταξα και βρήκα αίμα στο φτερό του. Του έχω βάλει αντυσηπτικό διάλυμα γιατι δεν έχω σπίτι μπετατίν. Τι να του κάνω να συνέλθει δεν είναι πολύ καλά. Δεν μπορει να πετάξει και είναι κουλουριασμενο στο πάτωμα του κλουβιού.
 
έξω στο μπακλόνι μου.
Περισσότερο τα ιπτάμενα αρπακτικά ενοχοποιούνται αυτή την εποχή για επιθέσεις παρά τα τετράποδα.
Αν έχει νυχιά δύσκολα θα βγάλει τη νύχτα...
Κάποια βοήθεια από ειδικό υπάρχει;
Πως το έχεις τώρα;
 
Αυτή τι στιγμή το έχω μεσα στο σπίτι. Δεν τρώει ούτε πίνει νερό. Αναπνέει βαρία το λειπάμε πολύ. Είναι κουλουριασμένο στο πάτωμα του κλουβιού με κλειστά μάτια.
 
Είναι κουλουριασμένο στο πάτωμα του κλουβιού με κλειστά μάτια.
Νομίζω πως μπαίνει στο δρόμο χωρίς επιστροφή...
Επιμένω όμως πως με κάποια καλή βοήθεια από ειδικό μπορεί να αναστρέψει η κατάσταση...
 
Βαλε του λιγο νεράκι και φαγάκι μπροστα του και ασε το καπου ήσυχα και ζεστα.
 
Και εγώ μόλις διαβασα το θέμα και περιμένω με αγωνία την έκβαση! Από αυτά που διάβασα τείνω προς στην άποψη του Γιαννη. Μακάρι να εχουμε βγει ψεύτες! ☹
 
Back
Top