Γενικά Τραυματισμός budgie από λάθος κόψιμο ράμφους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mpak1978
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mpak1978

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαρ 2013
Μηνύματα
61
Πόλη
Καλλιθέα
Τρελάθηκα σήμερα. Μια γειτόνισσα μου, ήθελε να κόψει το ράμφος απ΄το παπαγαλάκι της επιδεί μεγάλωσε και δε μπορούσε να φάει και από το τράβα τράβα το ξήλωσε τελείως. Πώς δε τη χτύπησα όταν μου το έφερε ένας θεός ξέρει. Αν είναι δυνατόν. Ποτέ μα ποτέ δεν επιχειρούμε να κάνουμε κινήσεις που δεν ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί. Υπάρχουνε τόσα μαγαζιά που ασχολούνται και γιατροί.
 
Τι εννοείς το ξήλωσε; Είχε αιμορραγία το πουλί; Τι έπαθε;
 
Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά λόγο φόρτο εργασίας δεν είχα χρόνο να απαντήσω. Το πουλάκι δε ζει πλέων. Το πήγα σε φίλο μου γιατρό και άλλα δεν το προλάβαμε. Το τι άκουσε η γειτονεισα μου όμως δεν φαντάζεστε. Κρίμα τι να πω
 
Άτυχα πουλάκια. ☹

Μπράβο σου όμως που δεν το άφησες στην τύχη του!
 
Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά λόγο φόρτο εργασίας δεν είχα χρόνο να απαντήσω. Το πουλάκι δε ζει πλέων. Το πήγα σε φίλο μου γιατρό και άλλα δεν το προλάβαμε. Το τι άκουσε η γειτονεισα μου όμως δεν φαντάζεστε. Κρίμα τι να πω

Δεν της ρίχνεις καμία φόλα της ηλιθιας γιατί σίγουρα θα το ξανακάνει σε επομενο πουλί
 
Δεν της ρίχνεις καμία φόλα της ηλιθιας γιατί σίγουρα θα το ξανακάνει σε επομενο πουλί
Δημήτρη αστειεύεσαι φυσικά αλλά η επιθετικότητα δεν είναι καλό να χρησιμοποιείται για αστεία.
 
Δημήτρη αστειεύεσαι φυσικά αλλά η επιθετικότητα δεν είναι καλό να χρησιμοποιείται για αστεία.
Τι αστειεύομαι μωρέ με την πατσαβουρα πήγε και έβγαλε το ράμφος του πουλιου το ζώον ελεος
 
Είναι όντως. Όλοι αισθανόμαστε το ίδιο με εσένα, αλλά προσπαθούμε να εκφράσουμε τη δυσαρέσκειά μας πιο συγκρατημένα, τουλάχιστον για τους τύπους.
 
Back
Top