Τραχειοβρογχιτιδα στο σκυλο μου

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
Καλημερα σημερα ο γιατρο, μας Αλεξανδρος βανταρακης νομιζω ο καλυτερος κτηνιατρος στην πατρα! Διεγνωσε τραχειοβροχιτιδα, μαλιστα μας ειπε οτι αυτη η ιωση κυκλοφορει πολυ τον τελευταιο μην τον40% τον σκυλω στην πατρα νοσσει! Το νου σας λοιπον ολοι αποφυγετε τα σκυλοσυχναστα μερη!
 
Οχι πολλα ενα ξερο βηχα σαν ν πνιγεται σαν του εχει κατσε κατι στο λαιμο συνηθως οταν χαιρονται η ασκουνται αρκετα, αλλα κα σε ασχετα διαστηματα! Σπανιες περοπτωσεις πυρρετος κ καθολου ορεξη για φαγητο!
 
Τι συμπτώματα έχει Παναγιώτη;
Η τραχειοβρογχιτιδα ειναι φανερη γιατι ο σκυλος συνεχως πνιγεται και κανει σαν να βηχει. Ειναι αξιοπροσεκτο συμπτωμα, και κολλαει με τον αερα ή με κοντινη επαφη με αλλα σκυλια.
 
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Να δώ που θα τα πηγαίνουμε βόλτα στο τέλος...
 
Υπάρχει εμβόλιο για το kennel cough (ιός λοιμώδους τραχειοβρογχίτιδας). Όσοι πηγαίνετε τα σκυλιά σας σε πάρκα με άλλα σκυλιά ίσως να ήταν καλό να το κάνετε. Συνήθως εμφανίζεται το χειμώνα, δεν το είχα ξανακούσει μέσα στο κατακαλόκαιρο.
 
Οντως και εγω χειμωνα ηξερα οτι περιφερεται, και ας εχεις εμβολιασει τον σκυλο σου παλι κολλαει αλλα την περναει πολυ ελαφρια! Παιδια σας χρωσταω φωτο αλλα παιζει με τον μεγαλο κ δεν καθονται!
 
Ναι και θεατρακι κα παρκο! Αλλα κ στην πλαζ στο παλιο τεννις αν ξερεις!
 
Περαστικά στον σκυλάκο σου Παναγιώτη και μπράβο για τον αδέσποτο κούταβο :)
 
Ευχαριστβ ολους ο ερμης ειναι μκα χαρα την περασε ελαφρια λογο εμβολιου! Ο νεος κουταβος μομο αδεσποτος δεν ειναι καποιος τον αφησε ειναι 50 ημερων κ εχει τροπους λερωνει στην πανα του κ ακουει στο κατσε! Το βρηκα χθες φανταστειτε!
 
Ευχαριστβ ολους ο ερμης ειναι μκα χαρα την περασε ελαφρια λογο εμβολιου! Ο νεος κουταβος μομο αδεσποτος δεν ειναι καποιος τον αφησε ειναι 50 ημερων κ εχει τροπους λερωνει στην πανα του κ ακουει στο κατσε! Το βρηκα χθες φανταστειτε!
Λογικα καποιος το βαρεθηκε και το αφησε στους δρομους...😎
 
Λογικα καποιος το βαρεθηκε και το αφησε στους δρομους...😎

μπα... Τοσο μικρό δεν νομίζω μάλλον κάποιος είχε θηλυκό που γέννησε και τα κουτάβια που "περίσσευαν" τα παράτησε...
 
Ναι ναι ναι υοθετηθηκες ευτυχως! Δευτερο σκυλακι φετος που βρισκει σπιτι! Παιδια σας χρωσταω φωτο ν τον δειτε!
 
Back
Top