Γενικά Τρικ για να μην φωνάζει τόσο το κοκατιλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Evou88
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Evou88

PB New Member
Εγγραφή
22 Μαρ 2022
Μηνύματα
57
Πόλη
ATHENS
Καλησπέρα σε όλους!
Έχω δύο κοκατιλ,αρσενικό και θηλυκό που όμως δεν έχουν ζευγαρώσει και ούτε θέλω κιόλας.Απλα συνυπαρχουν.Το θηλυκό ως γνωστόν είναι σχετικά ήσυχο,ο αρσενικός όχι μόνο φωνάζει,αλλά ακούγεται πολύ δυνατά για τόσο μικρό πουλί!το σπίτι είναι 90 τετραγωνικά,αν κλείσεις την πόρτα διαδρόμου να πεις ότι ξεκουράζεσαι λίγο ακούγεται καμπάνα και μέσα από την πόρτα.
Έχω ένα παιδάκι και περιμένω το δεύτερο σε λίγο καιρό,έχω δοκιμάσει τα πάντα γιατί δεν θέλω να τα δώσω με τον φόβο μην κακοπεσουν!
Παιχνίδια τους έχω να παίζουν και που και που βάζω χαρτόνι να το κάνει κομμάτια.
Ξέρω ότι σε λίγο καιρό δεν θα μπορώ να τους δίνω όλη την προσοχή μου και ξέρω πως πολύ δύσκολα θα είναι ανεκτές οι φωνές με ένα νεο μωρό και με ελάχιστο ύπνο.
Έχετε να μου προτείνετε κάτι που να έχει δουλέψει σε'σας;
Έστω κάτι για τους πρώτους 3-4 μήνες...
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
@Φοίβος Το κανω αυτό κάθε μεσημέρι και ευτυχώς κάθεται ήσυχα,παράπονο δεν έχω εκεί.Στο μεσοδιάστημα από την ώρα που ξυπνάω και τον ξεσκεπάζω μέχρι το μεσημέρι που τον σκεπάζω ξανά δίνει το ρεσιτάλ!😆
Του πήρα δύο τρία καινούργια παιχνίδια να του αλλάζω μπας και γίνει δουλειά και ελπίζω να πιάσει...
 
Back
Top