Ασθένειες Τριμμενη ουρα Ροζελας, σε ποσο καιρο επανερχεται;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης davide
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

davide

PB Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
χαιρετω και παλι την παρεα. Μολις σημερα πηρα και μια θυληκια ροζελα. Θα κανω την καραντινα και μετα την γνωριμια πριν τα βαλω μαζι.η κοπελια εχει τα συνιθησμενα χρωματα μιας easten rosella θα ανεβασω συντομα φωτογραφιες, αυτο που θελω να ρωτησω η ουρα της ειναι τριμενη λογω του κλουβιου που ηταν στο εκτροφειο(το αναφερω το εκτρφειο γιατι εγω παρηγγειλα θυλικια οποτε δεν φταιει σε κατι το μαγαζι το οποιο ειναι εμπιστοσυνης μου), σε ποσο καιρο επανερχεται στην φυσιολογικη της μορφη και αν πρεπει να κανω κατι εγω;
υ. Γ. αν θεωρηται οτι πρεπει να μετακινηθει αλλου το θεμα παρακαλω να δεχθητε την συγνωμη μου για το τυχον ατοπο θεμα
 
με την πρώτη αντικατάσταση των φτερών, δηλαδή μετά την πτερόρροια, θα ξαναγίνει η ουρά όπως πρίν!
Για την αποφυγή των τριμμένων φτερών, αποφεύγουμε τα μικρά κλουβιά όπου μπορεί σε κάθε στροφή να ακουμπάνε στα κάγκελακαι εμπλουτίζουμε τη διατροφή με βιταμίνες και ιχνοστοιχεία!
Να τη χαίρεσαι!
 
να την χαιρεσε. Νομιζω οτι την εχω δει κι εγω την ομορφουλα σου στο πετ σοπ θα την επερνα εγω, με προλαβες, εχει ομορφα χρωματα.η ουρα της θα βγει ξανα συντομα
 
Back
Top