Διατροφή Τροφές Corona

patrickios

PB Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.027
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Η συγκεκριμένη εταιρία είναι από την Κύπρο και κάποια από τα προϊόντα της τα βρίσκουμε τον τελευταίο καιρό και σε ελληνικά e-shops.

Ωστόσο αν μπει κανείς στο site της εταιρίας, θα δει ότι υπάρχει μια τεράστια ποικιλία σπόρων και μειγμάτων για όλα τα πτηνά. Το πρόβλημα είναι ότι στις ήδη ''τσιμπημένες'' τιμές, προστίθενται τα μεταφορικά για Ελλάδα που κατά τη γνώμη μου είναι παράλογα υψηλά. Ενδεικτικά για αγορές βάρους 3,5 kg που δοκίμασα να κάνω, μου έβγαλε μεταφορικά 34 € !
Εντελώς ακατανόητο το ότι παίρνεις από την Αμερική ή το Χονκγ Κονγκ ξέρω γω δέμα και πληρώνεις 10 ευρώ μεταφορικά και από την Κύπρο που είναι δίπλα ζητάνε πολλά περισσότερα απ'όσο τα προϊόντα που θέλεις να πάρεις.

Νομίζω πως πρέπει να το κοιτάξουν αυτό το πράγμα.
 
έτσι δεν συμφέρει... Αλλά μάλλον η τιμή των μεταφορικών διαμορφώνεται κατά κύριο λόγο απο τη ζήτηση και όχι απο την απόσταση...
 
έτσι δεν συμφέρει... Αλλά μάλλον η τιμή των μεταφορικών διαμορφώνεται κατά κύριο λόγο απο τη ζήτηση και όχι απο την απόσταση...

Και πως θα αυξηθεί η ζήτηση με τέτοιο κόστος μεταφορικών; Είναι εντελώς αποτρεπτικό.
 
Δεν υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος ή κάποιος petshop, online ή όχι, που να τα πουλάει στην Ελλάδα;
Πραγματικά αποτρεπτικές τιμές πάντως.
 
Δεν υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος ή κάποιος petshop, online ή όχι, που να τα πουλάει στην Ελλάδα;
Πραγματικά αποτρεπτικές τιμές πάντως.

Υπάρχουν λίγα συγκεκριμένα προϊόντα στην Ελλάδα, κυρίως συσκευασμένοι μικροί σπόροι (αυτοί που δίνουμε κυρίως ως extra). Αλλά η γκάμα των προϊόντων είναι πραγματικά τεράστια. Πάρα πολλά είδη σπόρων συσκευασμένα σε συσκευασίες του κιλού. Η πρώτη εντύπωση τέλοσπαντων είναι πολύ καλή και μπορεί να πεις χαλάλι ότι είναι κάπως ακριβά. Αλλά μετά βλέπεις τα μεταφορικά και. Γεια σας.
 
Υπάρχουν λίγα συγκεκριμένα προϊόντα στην Ελλάδα, κυρίως συσκευασμένοι μικροί σπόροι (αυτοί που δίνουμε κυρίως ως extra). Αλλά η γκάμα των προϊόντων είναι πραγματικά τεράστια. Πάρα πολλά είδη σπόρων συσκευασμένα σε συσκευασίες του κιλού. Η πρώτη εντύπωση τέλοσπαντων είναι πολύ καλή και μπορεί να πεις χαλάλι ότι είναι κάπως ακριβά. Αλλά μετά βλέπεις τα μεταφορικά και. Γεια σας.
Έχεις κάποιο link; Η ιστοσελίδα τους πως είναι;
 
Back
Top