Διατροφή Τροφή για δεκαοχτούρες στην Αθήνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης knoulp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

knoulp

PB New Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2020
Μηνύματα
8
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα,
Ταΐζω δεκαοχτούρες στο μπαλκόνι μου και τώρα με τον κορονοϊο εχουν πληθύνει (φαντάζομαι τα καημένα δε βρίσκουν πια στο δρόμο).
Ψάχνω για τροφή χύμα ή τσουβάλι 25 κιλών στην Αθήνα, γιατί μέχρι τώρα αγόραζα πακέτα σιτάρι και μαύρο ρύζι απ' το σούπερ μάρκετ αλλά πλέον δεν προλαβαίνω να αγοράζω. Μέχρι τώρα βρίσκω μόνο επαρχία και λόγω βάρους τα μεταφορικά είναι πανάκριβα.
Φαντάζομαι τροφή για περιστέρια θα κάνει. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ Αθήνα; Ευχαριστώ πολύ
 
Καλησπερα, εχεις μιλησει με τα 3 πιο γνωστα pet της Αθηνας που κανουν και αποστολη;

Petmat
OnlinePet
Birdmarket

Οχι δεν τα ήξερα! Ευχαριστώ πολυ. Δε βλέπω κανένα τους να έχει επι τούτου τροφή για περιστέρια, αλλα θα καλέσω αύριο να ρωτήσω.

Οι περιστεράδες της Αθήνας από που αγοράζουν αναρωτιόμουν!
 
Οχι δεν τα ήξερα! Ευχαριστώ πολυ. Δε βλέπω κανένα τους να έχει επι τούτου τροφή για περιστέρια, αλλα θα καλέσω αύριο να ρωτήσω.

Οι περιστεράδες της Αθήνας από που αγοράζουν αναρωτιόμουν!


Υπαρχουν μαγαζια που πουλανε σιταρι σε κόκκους κτλ, συνηθως ειναι μαγαζια που πουλανε αλευρα και λοιπα προιοντα.
Σε αυτα θα ειναι υψηλη η τιμη ανα κιλο.
Υπαρχουν αποθηκες που πουλανε σιτηρα για ζωοτροφες αλλα δεν γνωριζω καποια εδω στην Αθηνα που να κανουν αποστολες.
Και βρωμη μπορεις να δωσεις, εχουν τα μαγαζια πιο πανω τσουβαλακι 25κιλα.


Νομιζω ομως στα παραπανω pet θα σε βοηθησουν, αν οχι μιλαμε παλι μηπως βρουμε αλλη λυση.

Βεβαια μπορεις να κανεις κατι πολυ πιο απλο, να τους δωσεις τροφη για καναρινια.
Στις δεκαοχτουρες που ταιζω εγω στον κηπο μου,τους δινω τροφη απο τα καναρινια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστώ για τις ιδέες. Προς το παρόν παράγγειλα χυμα σιτάρι απο μαγαζί με άλευρα, όπως πολύ σωστα πρότεινες. Ευχαριστώ:)

Να εισαι καλα, χαιρομαι που βρηκες λυση!
 
Back
Top