Διατροφή Τροφή σκόνη psittacus;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gkontos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gkontos

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαρ 2014
Μηνύματα
56
Καλησπέρα φίλοι μου..

Σήμερα στο πετ σοπ μου είπανε για μια τροφή που είναι σκόνη (νομίζω Psittacus) και ότι είναι πολύ καλή κτλ

Ξέρει κανείς περισσότερες πληροφορίες;

Πώς μπορούν οι παπαγάλοι να τρώνε σκόνη;
 
Είσαι σίγουρος; Γιατί για παρροτλετ και μικρούς παπαγάλους είναι σκόνη.. Μου την έδειξε ο άνθρωπος εκεί
 
Δεν έχει καταλάβει μάλλον ο καταστηματάρχης, η σκόνη είναι για να κάνεις χυλό για νεοσσούς
Μ' αρέσει που δίνουν και οδηγίες μάλιστα... Τι να πω...
Ήξερα για κάποια πράγματα... αλλά αυτό με εφνιδίασε..
 
Εγώ στα δικά μου από pellets με δική τους επιλογή τρώνε περίπου 2 κουταλιές της σούπας την ημέρα ο καθένας (αλλά και να μη φάνε δε με νοιάζει καθόλου) τους παίρνω την Harrison's Hight potency fine... Νομίζω ότι είναι η καλύτερη εταιρία που κυκλοφορεί σε συσκευασία... Αν θες μπορώ να σου στείλω site αντιπρόσωπου για να παραγγέλνεις online. Θα σου πρότεινα να παίρνεις αυτήν για να παίζει σε μια ταιστρα αλλά να μην είναι η κύρια τροφή τους αλλά συμπληρωματική...
Αν για οικονομικούς λόγους δε θες αυτήν, προσπαθησε να μην καταλήξεις σε τροφές που έχουν χρωματάκια ασπρα κόκκινα κίτρινα πράσινα μπλέ... Στα δικά μου τα Ζακουδάκια επειδή τα έμαθα σε πολύ νεαρή ηλικία αυτή τη τροφή δεν την αλλάζω αλλά επειδή την τρώνε στο φγητό τους κάθε μέρα λιώνω και ένα δύο κεφαλάκια σκόρδο..
(αν μπορείς να δίνεις στο παπαγάλο σου συνδυασμό τροφών με όλα τα στοιχεία που χρειάζεται θα δείς οτι η κατανάλωση της ξηράς τροφής δε θα σε νοιάζει..)
 
Back
Top