Διατροφή Τροφή BEAPHAR WILD BIRDS FOOD

Σταμάτης

Ex Smokie
Εγγραφή
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.399
Πόλη
Κορυδαλλός
Εχθές πήγα σε ένα πέτ σόπ για να πάρω τροφή για την καρδερίνα μου και μου έδωσαν σαν μια από τις ποιο καλές την BEAPHAR WILD BIRDS FOOD την έχει δοκιμάσει κανείς σας για να μου πει αν αξίζει ως μείγμα σπόρων ή να δοκιμάσω κάποια άλλα;

Συστατικά : Προϊόντα αρτοποιίας, σιτάρι-και προϊόντα σιταριού, σπόροι, φρούτα,έντομα, μούρα, οστρακοειδή και μαλάκια, αυγά και προϊόντα αυγών, γάλα και γαλακτοκομικά προϊόντα, έλαια και λίπη, φυτικά υποπροϊόντα, μέλι(0,6%).
 
Ως κυρια τροφη ή ως πρωτεινουχο-βιταμινουχο συπληρωμα;Γιατι αυτο που περιγραφεις ως ενα καλο συμπληρωμα μου μοιαζει.
 
Στο μείγμα σπόρων να επικεντρώσεις την προσοχή σου στο από δω και πέρα διάστημα και μάλιστα να χρησιμοποιείς άλλο για την καρδερίνα και άλλο για το καναρίνι.
 
αν μιλαμε για το ιδιο το εχω δοκιμασει, δεν ειναι μιγμα σπορων αλλα αυγοτροφη.
ειναι αρκετα λιπαρη ομως και θα πρεπει να την δινεις με μετρο.

Πανος
 
Εχθές πήγα σε ένα πέτ σόπ για να πάρω τροφή για την καρδερίνα μου και μου έδωσαν σαν μια από τις ποιο καλές την BEAPHAR WILD BIRDS FOOD την έχει δοκιμάσει κανείς σας για να μου πει αν αξίζει ως μείγμα σπόρων ή να δοκιμάσω κάποια άλλα;

Συστατικά : Προϊόντα αρτοποιίας, σιτάρι-και προϊόντα σιταριού, σπόροι, φρούτα,έντομα, μούρα, οστρακοειδή και μαλάκια, αυγά και προϊόντα αυγών, γάλα και γαλακτοκομικά προϊόντα, έλαια και λίπη, φυτικά υποπροϊόντα, μέλι(0,6%).

Αυτη ειναι αυγοτροφη,την δινω αυτη τη στιγμη στα πουλια, εχει ολα τα απαραιτητα για τα αγριοπουλια, εγω τη βαζω σε μια ξεχωριστη ταιστρα και εχω αλλες 3 για αναμεικτους σπορους
 
πηγε σε μαγαζι και του εδωσε ο μαγαζατορας αυγοτροφη αντι για σπορους που ζητησε ο ανθρωπος.
ελλας το μεγαλειο σου.
 
Εγώ πάντως την αγόρασα για Πλήρη Τροφή για αγριόπουλα αλλα ηταν αυγοτροφή :) την επόμενη θα ζητήσω αυγοτροφή μήπως και πάρω σπόρους :D .
Πάντως από ότι μου λέτε είναι καλή αυγοτροφή (την έχω σε ξεχωριστή ταΐστρα μέσα στο κλουβί).
 
Back
Top