Διατροφή Τροφη που ληγει 4-2014

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης valjean
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

valjean

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2014
Μηνύματα
59
Καλημέρα σήμερα παρέλαβα τροφή συσκευασμένη μιας που λεγατε είναι καλύτερη αλλά βρε παιδιά λήγει αυτον τον μήνα τι να κάνω να την δώσω ή να την πετάξω;
 
είναι πολλά κιλά; δεν θα προλάβεις να την καταναλώσει; Όχι ότι είναι και ότι καλύτερο να είναι τόσο κοντά στην λήξη βέβαια...
 
Όχι Μαρία είναι σακκουλακι 750 γρ. Ειδικα για Lovebirds της βιτακραφτ τι να κάνω;
 
Εγώ θα την έδινα και δεν θα ψώνιζα ξανά από αυτό το κατάστημα ή τουλάχιστον, μιας και τυπικά είναι εντός χρονικών ορίων, την επόμενη φορά θα ζητούσα να μου πουν την ημερομηνία λήξης πριν από την αποστολή.
 
Ναι αυτό που λέει ο Σταύρος. Κάνε παράπονο μήπως με καλό τρόπο δεχθούν να την αλλάξουν γιατί με φασαρία θα οχυρωθούν πίσω από το τυπικό. και δεν θα σε δικαιώσουν. Πες ότι έχεις κι άλλη τροφή και δεν θα προλάβεις την λήξη κτλ.
Τι να πω...
 
Κάποια φορά αγοράζοντας τροφή, έκανα το λάθος να μη κοιτάξω ημερομηνία λήξης (έληγε σε κοντινό χρονικό διάστημα, ήταν και μεγάλη συσκευασία). Την διατήρησα στο ψυγείο μέχρι να καταναλωθεί... (ήταν σκυλοτροφή, αλλά αυτό δεν έχει σημασία).
 
Εγω παντως απο δικο λαθος πηρα τροφη που εληγε τον επομενο μηνα... Την εδωσα κ δοξα το Θεο δεν επαθε κατι ο μικρος!
 
Back
Top