Διατροφή Τρόπος χορήγησης του VitaFit της Vitakraft

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Q-Ariel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Q-Ariel

PB New Member
Εγγραφή
4 Φεβ 2014
Μηνύματα
359
Καλησπερα στην ομαδα!
Αυτη τη βιταμινη καθε ποτε να τη βαζω στο νερακι; Ξερει κανεις να μου πει αναλυτικο τροπο χρησης;
310505.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Στα Γερμανικα μονο απο τις γλωσσες που ειχε καταλαβα 2-3 σταγονες για καναρινια αλλα δε λεει ποσοτητα νερου και συχνοτητα
 
Βγάλε και ανέβασε φωτογραφία των οδηγιών που γράφει...
Είμαι σίγουρος πως κάποιος θα μπορέσει να σε βοηθήσει έτσι.
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και ρωτήσεις στο μαγαζί που το πήρες ή σε κάποιο που το έχει προς διάθεση;
Λογικά θα σου πουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Το λινκ με κατατοπισε! Αλλα δεν ειναι υπερβολικο καθε μερα να δινω πολυβιταμινη;Για ποσο διαστημα; Στο σκευασμα ειχε διαφορες γλωσσες που μονο τη Γερμανικη γνωριζα και δεν ειχε τιποτα παραπανω απο αυτο που σας εγραψα.. Παραξενο παντως!
 
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Το λινκ με κατατοπισε! Αλλα δεν ειναι υπερβολικο καθε μερα να δινω πολυβιταμινη;Για ποσο διαστημα; Στο σκευασμα ειχε διαφορες γλωσσες που μονο τη Γερμανικη γνωριζα και δεν ειχε τιποτα παραπανω απο αυτο που σας εγραψα.. Παραξενο παντως!

Ποιος ο λογος που πρεπει να του βαζεις πολυβιταμινη;

Εγω προσωπικα τους βαζω μονο οταν ειναι αρρωστα ή κατα την πτεροροια.
Θεωρω πως το καθε μερα το εννοει κατω απο την λογικη οτι αλλαζεις το νερο καθε μερα αρα πρεπει να ανανεωνεις και την βιταμινη αντιστοιχως.
Εβαζα 3 σταγονες σε 100ml νερου απο την -> https://petbirds.gr/product/beaphar-multi-vit-bird/
 
Θεωρω πως το καθε μερα το εννοει κατω απο την λογικη οτι αλλαζεις το νερο καθε μερα αρα πρεπει να ανανεωνεις και την βιταμινη αντιστοιχως.
Νομίζω πως έτσι κι αλλιώς όταν βάζουμε βιταμίνη στο νερό το αφήνουμε για μια μόνο μέρα. Αν για κάποιο λόγο πρέπει να δώσουμε για πολλές μέρες, το ανανεώνουμε κάθε μέρα.
Κατά τα άλλα συμφωνώ πως αν δεν υπάρχει λόγος και το πουλάκι τρέφεται σωστά, δεν δίνουμε βιταμίνες.
 
Η κτηνιατρος μου ειχε πει να δινω λογω ψωρρας! Εγω του ειχα δωχει για πτερορροια και τωρα ξαναπηρα αυτη αλλα δε θυμομουν πως την ειχα ξαναχρησιμοποιησει. Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Θα ελεγξω και παλι την κοιλιτσα κια θα βγαλω φωτο να αξιολογησετε. Τροφη:σπορακια χωρις προσθετα, μια το τριμηνο τσαμπι κεχριου, φρουτα λαχανικα αναλογως το τι εχει το σπιτι αλλα οχι καθημερινα και σπανια τα στικσ για καναρινια( 2-3 το χρονο)
 
εχει ακομα λεπια βλεπω! Κανουμε θεραπεια μια φορα το χρονο.
 
Back
Top