Γενικά Τσάρλυ και Λόλα οι παπαγάλοι μου

Argyrissym

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαρ 2015
Μηνύματα
64
Πόλη
Βόλος
Εχω ενα πανεμορφο ζευγαρι εδω και 6 μηνες σε αγρια κατασταση τα πηρα απο πετ σοπ σχεδον ενος χρονου. Περναμε πολυ χρονο μαζι αλλα δεν ημερευουν με τπτ ισως κανω κ εγω κατι λαθος.
Ομως ζευγαρωσανε και μου δωσανε 4 υπεροχα μικρα. εδω θα δειτε ενα βιντεακι και φωτο απο τον τελευταιο μηνα Απομακρυνετε τα παιδια απο την οθονη εχει ακαταληλες στιγμες 😛 😀
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Παραλίγο να το λογοκρίνω ως ακατάλληλο... 😀... Να σας ζήσουν.
Τα μικρά τώρα πόσο είναι;
είναι ήρεμα τουλάχιστο αυτά;
 
Ο πρωτος γεννηθηκε 14 του φλεβαρη και χτες ξεκινησαμε τα 2 πρωτα αγγαλιες και ταισμα στο χερι. Δεν αντιδρουν κ οπως ειδες τρωνε
 
Εξαιρετικα Αργυρη! 👍 Δωσε σιγα σιγα βαση, στο να τα πιανεις σε ολο το σωματακι τους, στο κεφαλι, κατω απο τις φτερουγες, στα ποδια, στην κοιλιτσα. Φαινεται οτι δεν αναγνωριζουν ακομη τη συριγγα ως πηγη τροφης αλλα συντομα θα το μαθουν και θα τρωνε κανονικα οταν πηγαινεις να τους δωσεις.

Ωραιο το κλουβι των γονιων. 😉 Απο ποιο μαγαζι τα πηρες;
 
Ανέστη αυτο που ειδες ηταν η χθεσινή πρωτη απόπειρα μέχρι χτες δεν είχαν ξαναβγεί απο την φωλιά. Το κλουβί το είχα στο Κτήμα κ έφτιαξαν βαση κ το εβαψα γιατί δεν εβρισκα
 
Να χαίρεσαι την οικογένεια των μικρών σου φίλων Αργύρη!👍
Δύσκολο να ημερέψουν αφού όταν τα πήρες ήταν ήδη ενός χρόνου και (αργότερα; )ζευγάρι.
Τα μωρά σκοπεύεις να τα κρατήσεις;
 
Αργύρη να σας ζήσουν, πανέμορφο το ζευγαράκι σου και πολύ ταιριαστό και τα μωράκια τους!
Πολύ ωραίο και το βιντεάκι και η μουσική :)
 
Θα κρατήσω σίγουρα τα 2 τ αλλα δέκτες κ ανταλλαγές που λένε χεχε. Ώστε να έχουν ζευγαρι αργοτερα

Το καταλαβα Αργυρη. 😉 Μια χαρα ειναι για πρωτη φορα. :)

Eχει αρχισει να δειχνει το φυλο τους; Αν ασχοληθεις αρκετα μαζι τους θα γινουν εξαιρετικα πουλακια.
 
Back
Top