Αναπαραγωγή Τσακωμός αρσενικού με θηλυκια με 5ημερων νεοσους

Μιχαλης Π

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2017
Μηνύματα
171
Πόλη
Αρτέμιδα
Καλημέρα στην παρεα παιδια σοσ ενα ζευγάρι μωζαικ που εχουν 5ημερων τέσσερα πουλακια ενω οταν η θυλικια ειναι μεσα στην φωλια την ταιζη κανονικα οταν βγενει απο την φωλιά γινεται ο χαμος απο κυνήγι τι κανω βαζω 2ρη φωλια η τα χωριζω
 
Αν καταλαβαίνω σωστά Μιχάλη, ο αρσενικός κυνηγά τη θηλυκιά όταν αυτή βγαίνει από τη φωλιά. Έτσι είναι; Αν ναι, μην κάνεις απολύτως τίποτα και το πράγμα θα στρώσει από μόνο του.
Μόνο αν πραγματικά τσιρομαδιώνται, προκαλούν βλάβες το ένα στο άλλο, μόνον τότε θα πρέπει να τα χωρίσεις.
 
Μιχάλη μου, βλέπεις να της έχει κάνει κάποια ζημιά; Κι εμένα ο δικός μου προσπαθώντας να βάλει την κανάρα μέσα στη φωλιά, που αυτή δεν έμπαινε με την καμία, της τσίμπησε την ουρά, δεν έγινε και τίποτα.
Σου ξαναλέω... Αν είναι κάτι σοβαρό, τότε να ανησυχήσεις. Είναι;
Αν δεν είσαι βέβαιος, και μπορείς, βάλε μας βίντεο.
 
Μέχρι να ανεβάσεις το video στο youtube και να περάσεις εδώ το σύνδεσμο για να το δούμε δεν κάνεις απολύτως τίποτε.
Αφήνεις τα πουλιά να λειτουργήσουν σύμφωνα με το ένστικτο.
οταν βγενει απο την φωλιά γινεται ο χαμος απο κυνήγι τι κανω βαζω 2ρη φωλια η τα χωριζω
Πολλές από τις συμπεριφορές που βλέπουμε και σύμφωνα με τα δικά μας δεδομένα, μας προϊδεάζουν αρνητικά.
Στην πραγματικότητα όμως δεν θα πρέπει να κάνουμε αναγωγές στην συμπεριφορά των πουλιών με τις ανθρώπινες...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top