Γενικά Τσακωμός ζεύγους

KOSTASKTL

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
32
Πόλη
Ξάνθη
παιδια τσακωνεται το ζευγαρι μου.ζοθνε μαζι 5 μηνες. Τι λετε να φταιει;ο εκτροφεας μου λεει οτι ειναι φυσιολογικο αυτον τον καιρο. Και τα δικα του ετσι κανουν μερικα λεει. Τι να κάνω;
 
Άντε, ας πω εγώ τώρα… ψηφίζω καρδερίνα Χ κανάρα. 😕:)
 
Πως αποτελουν ζευγαρι δυο στειρα πουλια; 😕 Εκτος και αν με τον ορο ζευγαρι δεν εννοει τα αναπαραγωγικα πουλια.

Τι να σου πω... Μαλλον σε καρδερινοκαναρα αναφερεται γιατι φροντίζει καναρίνια-καρδερινοκάναρα.
Θα μας το διευκρινίσει όταν θα μπει.🙄
 
καρδερινες αναφερω παιδια. Θυλικια αχατης και αρσενικο καφε...
 
Γιατί δεν τα χωρίζεις, μέχρι νάρθει η ώρα για προετοιμασία
και ζευγαρώματα;
 
γιατι ο εκτροφεας που τα πηρα ειπε οτι αυτον τον καιρο συμβαινουν μικροτσακωμοι. Και μερικα δικα του ετσι κανουνε λεει.
παρολα αυτα ομως κοιμουντε μαζι και δεν δειχνουν κακια. Απλα στα καλα καθουμενα πολλες φορες στη διαρκεια της μερας ανταλασουν λογακια τσιριχτα..
 
γιατι ο εκτροφεας που τα πηρα ειπε οτι αυτον τον καιρο συμβαινουν μικροτσακωμοι. Και μερικα δικα του ετσι κανουνε λεει.
παρολα αυτα ομως κοιμουντε μαζι και δεν δειχνουν κακια. Απλα στα καλα καθουμενα πολλες φορες στη διαρκεια της μερας ανταλασουν λογακια τσιριχτα..

Αρα την απαντηση στην εδωσε ηδη ο εκτροφεας. :) Η θα ακολουθησεις αυτο που σου ειπε αφου ξερεις οτι θα τσακωνονται η θα τα χωρισεις μεχρι την περιοδο αναπαραγωγης οπως σου προτεινανε ηδη που θεωρειται και το καλυτερο για να αποφυγεις επιπλεον πιθανα προβληματα οπως τραυματισμους. Μεση λυση δε νομιζω να υπαρχει... 😉
 
Back
Top