Γενικά Τσαμπουκά από καναρίνι μόλις πλησιάζω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tzio
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tzio

PB New Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2021
Μηνύματα
173
Πόλη
Βέροια
Καλησπέρα στην ομάδα προχθές μου έδωσε ένας φίλος ένα άσπρο καναρινι όμορφο και λοιπα αλλα έχω παρατηρήσει ότι μόλις το πλησιάζω ανοίγει τα φτερά χαμηλώνει και είναι λες και θελει να ορίσει ανοίγει και το ράμφος έχει ψυχολογικά η απλα ειναι επιθετικο;
 
Καλησπέρα, θεωρώ ότι δεν είναι τίποτα και απλά το πουλάκι σε φοβάται και αμύνεται, μου έχει συμβεί με ενα καναρίνι τον πρώτο μήνα που το είχα και μετά εξοικειώθηκε και δεν είχε θέμα
 
Μα μου κάνει εντύπωση το άλλο που έχω δεν έχει θέμα μπορεί να είναι αυτό δεν ξέρω:-)
[automerge]1615191951[/automerge]
Λες ναι είναι γενικά Τσαμπουκάς:-))))))
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα. Το καναρίνι μου κάνει ακριβώς το ίδιο όποτε νιωθει πως τον ενοχλώ και το νιώθει συχνά. Όταν παίρνω το νερό για να το αλλάξω, όταν του βγάζω το αυγό που έχει φαγωθεί, όταν καθαρίζω το κλουβι του, όταν ξεκρεμαω το κλουβί του. Γελάω πολύ με τον τσαμπουκά του!
 
Μπα παιδιά μαλλον δεν με γουστάρει μόλις τον άλλαξα σημείο και δεν με βλεπει κελαηδάει κανονικά:-))))))
[automerge]1615279288[/automerge]
Μπα παιδιά μαλλον δεν με γουστάρει μόλις τον άλλαξα σημείο και δεν με βλεπει κελαηδάει κανονικά:-))))))
Καλημερα ξεχασα να πω
 
Απλώς ακόμα σε φοβάται...δώσε χρόνο στο πουλάκι, ούτε εσύ θα ένιωθες άνετα αν ξαφνικά πήγαινες σε έναν καινούργιο χώρο με έναν άγνωστο να σε κοιτάει συνέχεια. Ο φίλος σου το είχε μόνο του το καναρίνι; Είχε αλλά ζώα στο σπίτι; Μήπως είχε μικρά παιδάκια;
 
Ο φίλος μου το ειχε μόνιμα εκω μαζι με αλλα καναρινια το οποίο θα κάνω και εγώ μέσα στην βδομάδα θα είναι έτοιμη η κατασκευή και θα βγει μόνιμα στο μπαλκόνι απλα έχω κάποιες αμφιβολίες για το κρυο
 
Θα καλυφθεί με ξύλα μια ραφιερα που παράγγειλα και θα μπει σιτα και για κουνούπια και για αρπακτικα οποτε πιστεύω θα είναι καλα ο καιρός πιστεύω εχει στρώσει χιονι δεν θα ξανά ρίξει Μαλλον
 
Back
Top