Ασθένειες Τo budgie μου είναι φουσκωμένο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stephanos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Stephanos

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2015
Μηνύματα
6
Πόλη
Λευκωσία
To budgie μου έχει φορές που φουσκώνει και δεν ξέρω γιατί είναι η δεύτερη μέρα που το έχω και το κάνει σχεδόν συνέχεια δεν το βλέπω να τρώει ούτε να πίνει πολύ νερό. Πιο πολύ τρώει την πέτρα που περιέχει βιταμίνες μέσα... Τι πρέπει να κάνω; Μήπως έχει αρρωστήσει;
 
Από την ώρα που στέκει φουσκωμένο είναι σίγουρο πως κάτι το ενοχλεί. Τα πουλιά φουσκώνουν όταν είναι άρρωστα.
Το ότι δεν το βλέπεις να τρώει με κάνει να ανησυχώ περισσότερο.
Υπάρχει περίπτωση να το δει κάποιος γιατρός;
 
Αυτή την ώρα δεν νομίζω να μπορεί να το δεί κάπιος γιατρός... αλλά ευτειχώς τώρα για λίγο σταμάτισε δεν ξέρω αν αρχίσει πάλει... αλλα σινεχείζη να μην τρώει μονο εχθές έφαγε λίγο... και του έδωσα εχθές να φαεί και λιγο αγγουράκι μπορεί αυτό να τον πείραξε;
 
Δεν νομιζω οτι το πειραξε το αγγουρι, τι τροφη του περνεις χυμα η συσκευασμενη;
 
Από την περιγραφή σου και χωρίς να είμαι ειδικός δείχνει πολύ άρρωστο... Φοβάμαι για τη ζωή του.
Καλό είναι να το δει κάποιος που μπορεί να το βοηθήσει.
 
Λεί οτι το αρχείο είναι πολλυ μεγάλο για να ανεβή

Αλλα τώρα έτσι όπως τον βλέπω είναι μια χαρα... Δεν φουσκόνη πια και άρχησε να παπαγαλήζει
 
Αλλα τώρα έτσι όπως τον βλέπω είναι μια χαρα...

Το κεφαλάκι του την ώρα που το βλέπεις φουσκωμένο που το έχει; Πρόσεξε να μην έχεις το κλουβί στον ήλιο και άλλαξε το νερό 2 φορές την μέρα για να είναι δροσερό.

Όπως σου είπαν και τα παιδιά πιο πάνω καλό θα είναι να ανεβάσεις φωτογραφίες.
 
Απο την πρώτη ημερα που το είχα του άλαζα το νερό 2 φορές την μέρα για να είναι δροσερό... Αλλά ευτειχός ειναι μια χαρα τρώει πινη μια χαρα απλα αρόστισε λιγακι με τον ανεμιστήρα και το εύγαλα εξω και έγινε περδίκη... Οταν φούσκονε, το κεφάλι του ήταν ίσια

Ευχαριστώ για όλα ώσα είπατε τώρα το budgie μου είναι καλα... Σας ευχαριστώ όλους που ασχολήθικαν και να εχαιτε μια καλη μερα
 
Back
Top