Γενικά Υάκινθοι Μακάο σε δελεαστικές τιμές. Απάτη ;

Εγγραφή
21 Ιουν 2019
Μηνύματα
175
Καλημέρα ! Έψαχνα πληροφορίες στο διαδύκτιο για την τιμή του Υάκινθου μακάο . Ξέρω πώς κοστίζει πολλές χιλιάδες ευρώ.Μέχρι που είδα αυτόhttps://macawparroteggsforsale.com/product/baby-hyacinth-macaw-parrot/ . Βλέπω συχνά τέτοια site και αναρωτιόμουν . Θέλω την αποψή σας.
 
Ξέρετε κάποιον εκτροφέα, που να πουλά Υάκινθους;Απότι ξέρω δεν υπάρχει στην Ελλάδα.Μήπως υπάρχει κάποιος στο νέο μεξικό ή σε κάποια χώρα που συνορεύει με την Ελλάδα
;
 
Καλησπέρα.
Πιστεύω ότι χρειάζεται πολύ προσοχή όταν αγοράζουμε διαδικτυακά, φυσικά η πολύ χαμηλή τιμή δημιουργεί υποψίες.
Στην παραπάνω ιστοσελίδα αναφέρει επίσης ότι παραδίδει την επόμενη ημέρα, πράγμα δύσκολο ακόμα και για την Αμερική, επίσης δεν φαίνεται πουθενά ο τρόπος πληρωμής.
Προσωπικά θα έψαχνα από Ευρωπαϊκή Ένωση εκτροφέα (για να μην υπάρχουν θέματα τελωνείου) που να είναι μέλος σε κάποιο αναγνωρισμένο σύλλογο της χώρας του.
Με πολύ ψάξιμο, έλεγχο στις κριτικές μπορείς να βρεις αξιόπιστους εκτροφείς που μπορούν να στείλουν με ασφάλεια τα πουλιά.
 
Απότι ξέρω δεν υπάρχει στην Ελλάδα.
'Ολα υπάρχουν. Δεν βρίσκονται εύκολα όμως. Μιλάς για άνω των €15.000 αξία όμως. Μην ελπίζεις πραγματικά σε τίποτα λιγότερο.
 
Back
Top