Φροντίδα Υγραντήρας για το ξηρό περιβάλλον του χειμώνα

Ταζμανια2411

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2023
Μηνύματα
90
παιδια εγω το χειμωνα πασχω απο συχνες εξαψεις που συνοδευονται απο ξηροδερμια και δυσπνοια. με αφορμη το προχθεσινο επεισοδιο με το φτερο του ταζ αποφασισα να κανω σε και στους δυο μας τη χαρη και να παρω εναν υγραντηρα για να καταπολεμησω την ξηροτητα στον χωρο. εκανα μια αναζητηση στο ιντερνετ για ασφαλεις προς τα πτηνα υγραντηρες και εμαθα οτι ο υγραντηρας δεν θα πρεπει να περιεχει τεφλον, να βγαζει ζεστο ατμο ιδανικα και να περιεχει φιλτρο καθαρισμου ετσι ωστε να αποτρεπει την αναπτυξη μουχλας. αποφασισα να παω με τον υγραντηρα της leviot τον lv600s. συμφωνα με το wirecutter ειναι μια απο τις καλυτερες επενδυσεις. πιστευετε οτι αμα λειτουργει για 4 ωρες την ημερα η καταναλωση ρευματος θα ειναι μεγαλη? επιπλεον πως μπορω να μαθω αν περιεχει τεφλον... ξερει καποιος? αν καποιος απο εσας εχει ηδη υγραντηρα πειτε μου ποιον χρησιμοποιητε. ευχαριστω εκ των προτερων
[automerge]1702978009[/automerge]
παιδια εγω το χειμωνα πασχω απο συχνες εξαψεις που συνοδευονται απο ξηροδερμια και δυσπνοια. με αφορμη το προχθεσινο επεισοδιο με το φτερο του ταζ αποφασισα να κανω σε και στους δυο μας τη χαρη και να παρω εναν υγραντηρα για να καταπολεμησω την ξηροτητα στον χωρο. εκανα μια αναζητηση στο ιντερνετ για ασφαλεις προς τα πτηνα υγραντηρες και εμαθα οτι ο υγραντηρας δεν θα πρεπει να περιεχει τεφλον, να βγαζει ζεστο ατμο ιδανικα και να περιεχει φιλτρο καθαρισμου ετσι ωστε να αποτρεπει την αναπτυξη μουχλας. αποφασισα να παω με τον υγραντηρα της leviot τον lv600s. συμφωνα με το wirecutter ειναι μια απο τις καλυτερες επενδυσεις. πιστευετε οτι αμα λειτουργει για 4 ωρες την ημερα η καταναλωση ρευματος θα ειναι μεγαλη? επιπλεον πως μπορω να μαθω αν περιεχει τεφλον... ξερει καποιος? αν καποιος απο εσας εχει ηδη υγραντηρα πειτε μου ποιον χρησιμοποιητε. ευχαριστω εκ των προτερων
η επομενη επιλογη ειναι αυτη. https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/the-best-humidifier/
 
Στο link που έστειλες εχει εσωτερικό δεύτερο για το manual του προϊόντος. Το κατέβασες και το διάβασες?
Στο εν λόγω manual αναφέρει την κατανάλωση 280w. Το αν είναι μεγάλη κατανάλωση το συγκρίνεις με άλλες συσκευές σου στο σπίτι
Επίσης στο manual αναφέρει και στην πρώτη σελίδα και στην τελευταία το contact email. Είναι οι μοναδικοί που μπορούν να σου απαντήσουν κάθε ερώτηση για Teflon. Έστειλες κάποιο email?

Εντός manual αναφέρονται τα regulations σχετικά με τις εκπομπές ακτινοβολίας..τίποτα για Teflon
Αλήθεια πως προέκυψε η ερώτηση σχετικά με Teflon σε αυτό το προϊόν?

Και τέλος έχεις μετρήσεις για την υγρασία του χώρου όλες τις ώρες (εύρος) και συνθήκες ώστε από μελέτη των αναγκών του παπαγάλου σε επίπεδα υγρασίας εντοπισες ότι υπάρχει θέμα και για τον ίδιο ?
 
Επίσης στο manual αναφέρει και στην πρώτη σελίδα και στην τελευταία το contact email. Είναι οι μοναδικοί που μπορούν να σου απαντήσουν κάθε ερώτηση για Teflon. Έστειλες κάποιο email?

Εντός manual αναφέρονται τα regulations σχετικά με τις εκπομπές ακτινοβολίας..τίποτα για Teflon
Αλήθεια πως προέκυψε η ερώτηση σχετικά με Teflon σε αυτό το προϊόν?
κοιτα ο ιστοτοπος το πιο πιθανο ειναι να ειναι μια απατη.και ειναι λογικο αμα σκεφτεις το οτι ολα τα προιοντα τους εχουν εκπτωση μισης τιμης απο την πραγματικη τους. δεν εστειλα μειλ, πηρα τηλεφωνο ομως σε ενα καταστημα στον αλιμο που εχει το συγκεκριμενο προιον. μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν αν υπαρχει ή οχι μεσα στην κατασκευη και οτι θα πρεπει να κοιταξω ξανα την περιγραφη του προιοντος. δεν ειπα και εγω κατι παραπανω γιατι μεχρι χθες ηξερα οτι το τεφλον υπαρχει στα αντικολλητικα σκευη και τιποτα παραπανω. ρωτησα στο φορουμ επειδη σκεφτηκα οτι ολο και καποιος θα το χει ψαξει( αν οχι για το συγκεκριμενο υγραντηρα για καποιον αλλο )μιας και ο σωστος κλιματισμος στο περιβαλλον ενος παπαγαλου ειναι ενα θεμα μεγαλης σημασιας. τοσο για την υγεια τους αλλα και για την ευημερια τους.
Και τέλος έχεις μετρήσεις για την υγρασία του χώρου όλες τις ώρες (εύρος) και συνθήκες ώστε από μελέτη των αναγκών του παπαγάλου σε επίπεδα υγρασίας εντοπισες ότι υπάρχει θέμα και για τον ίδιο ?
οχι δεν εχω κανει καμια μετρηση. εχω ομως βασιμες υποψιες το οτι τα επιπεδα της υγρασιας ειναι πολυ χαμηλα. το απογευμα ανοιγει το καλοριφερ στην πολυκατοικια και σκουζω απτη ζεστη. στα ποδια μου σχηματιζεται ξηροδερμια, στα χερια μου εμφανιζονται εξανθηματα και ολο μου το σωμα ειναι σε μια κατασταση εξαρσης. το βραδυ εχω δυσκολια στην αναπνοη. και να κανω μπανιο και να ανοιξω το παραθυρο για λιγο και παλι δεν βοηθαει. θα επανελθει το προβλημα μετα απο λιγα λεπτα. ειναι κατι που εχω συμβουλευτει ειδικο δερματολογο... ειναι ψυχοσωματικο και οι εντονες αλλαγες στην θερμοκρασια ειναι δυνατον να το πυροδοτησουν. γνωριζω οτι χρειαζομαι υγραντηρα... εγω σιγουρα. αμα εχω τετοιο θεμα εγω φανταζομαι το ποσο αβολα θα νιωθει και αυτο το πλασμα που ερχεται απο τα τροπικα δαση. σιγουρα εχει αναγκη την υψηλη υγρασια. οπωσδηποτε...https://birdtricksstore.com/blogs/birdtricks-blog/how-to-select-a-humidifier-to-use-around-parrots
 
καταλαβα πως σου ηρθε το teflon.

κοιτα ο ιστοτοπος το πιο πιθανο ειναι να ειναι μια απατη
και οι εταιρειες που πουλανε στρωματα στην ελλαδα μονιμα εχουν εκπτωσεις 50-60% αν προσεξεις .Δεν ειναι ενδειξη απατης αυτο απο μονο του.

https://levoitedusa.com/pages/who-we-are


το οτι ανεβαζει πολυ αποτομα θερμοκρασια ο χωρος θα με απασχολουσε προσωπικα περισσοτερο απο την υγρασια που δεν εχω μετρησει. θα μπορουσες να βαλεις και ενα μεταλλικο δοχειο με νερο πανω στο καθε σωμα οποτε μεσω εξατμισης να βοηθησεις, Αλλα παντα με μετρησιμα αποτελεσματα.

οι δυο επιλογες που αναφερεις ειναι οι 2 πρωτες απο τις 6 προτασεις του nytimes..
ποια ακριβως ειναι η επομενη επιλογη που θελεις να αξιολογηθει?
 
και καποια γενικα αρθρα με ορια ποσοστων υγρασιας ..Αλλα αν δεν εχεις μετρησεις μαλλον το προσεγγιζεις πολυ θεωρητικα.
Και θα δεις οτι το πολυ βασικο ειναι η καθαριοτητα του υγραντηρα.Μην πας για καλο και εχεις αναποδο effect.
Αν μπορεσεις και βρεις εδω καποια αναφορα αναλογη απο κατοχο pet parrots και ειδικα Grey ευχαριστως να το δουμε,



 
  • Χρήσιμο
Αντιδράσεις: kika
καταλαβα πως σου ηρθε το teflon.


και οι εταιρειες που πουλανε στρωματα στην ελλαδα μονιμα εχουν εκπτωσεις 50-60% αν προσεξεις .Δεν ειναι ενδειξη απατης αυτο απο μονο του.
Δεν αποδεικνυει αυτο απο μονο του πως ειναι απατη. Ειναι κατι που θα λαβεις σοβαρα υποψη σου οταν δεν υπαρχει αλλο μετρο συγκρισης. μεγαλες εκπτωσεις σε προιοντα που στα υπολοιπα μαγαζια εχουν την διπλασια τιμη ειναι κατι που με βαζει σε υποψιες. https://webparanoid.com/en/check-website/levoitedusa.com
το οτι ανεβαζει πολυ αποτομα θερμοκρασια ο χωρος θα με απασχολουσε προσωπικα περισσοτερο απο την υγρασια που δεν εχω μετρησει. θα μπορουσες να βαλεις και ενα μεταλλικο δοχειο με νερο πανω στο καθε σωμα οποτε μεσω εξατμισης να βοηθησεις, Αλλα παντα με μετρησιμα αποτελεσματα.
κοιτα το καλοριφερ στην πολυκατοικια το ρυθμιζει η γιαγια μου συμφωνα με τις αναγκες ολων των ενοικων. Ο θερμοστατης για να δουλεψει πρεπει να ειναι ανοικτος στο 20. Πιο κατω δεν ανοιγει το καλοριφερ. Οποτε ειτε θα ειναι στο 20 ειτε θα εχει κρυο ολη η πολυκατοικια. Καταλαβαινεις. Οπως το βλεπω δεν μπορω να μειωσω τη ζεστη αλλα μπορω να μειωσω την ξηροτητα του αερα. Ο υγραντηρας ειναι ο καλυτερη λυση για την θερμορρυθμιση. Παρεμπιπτοντως δοκιμασα να κλεισω το σωμα του καλοριφερ αλλα μολις το ξεβιδωσα αρχισαν να σταζουν νερα. Οποτε το αφησα οπως εχει πριν γινει χειροτερα.
οι δυο επιλογες που αναφερεις ειναι οι 2 πρωτες απο τις 6 προτασεις του nytimes..
ποια ακριβως ειναι η επομενη επιλογη που θελεις να αξιολογηθει?
νομιζω οτι η πρωτη μου επιλογη ειναι και η καλυτερη γιατι προσφερει και ζεστο και κρυο αερα. Κατι που δεν το προσφερει καμια αλλη. Ωστοσο θα πρεπει πριν προχωρησω στην αγορα να υπολογισω σωστα την καταναλωση ρευματος. Ο καταναλωτικος ευδαιμονισμος μου πριν ελεγε " ελα μωρε τι και αν και την τετραπλασια καταναλωση σε σχεση με τους υπολοιπους υγραντηρες; θα τον χρησιμοποιω για ενα μικρο χρονικο διαστημα" τωρα κατανοω οτι ισως και να ναι υπερβολη. Το τανκ ειναι μεγαλο, η αποσταση που καλυπτεται ειναι μεγαλυτερη απο τον χωρο που θα το χρησιμοποιω και τα εξοδα δε σταματανε εκει. Στο σκρουτζ ωστοσο δεν εχω βρει τιποτα αξιολογο μεχρι στιγμης. Λεω να παρω το πρωτο υγραντηρα που θα βγαζει ψυχρο ατμο, θα μπορει να καλυψει ισα ισα το σαλονι, και θα ειναι ασφαλες για τον ταζ μου φυσικα. Μαζι με αυτο λεω να παρω και ενα δυο φυτα που βελτιωνουν την ατμοσφαιρα και τα επιπεδα οξυγονου.
 
μεγαλες εκπτωσεις σε προιοντα που στα υπολοιπα μαγαζια εχουν την διπλασια τιμη ειναι κατι που με βαζει σε υποψιες
Είδες τα προϊόντα τους σε άλλο site σε διπλάσια τιμή?
Δεν μεταπωλουν..κατασκευαστές είναι
Το web paranoid δεν έχει τίποτα σχετικά σαν εύρημα για αυτούς

Δεν κάνουν όλοι την καμπάνια του Temu.. αλλά μάλλον ξεφεύγουμε. Εσύ ανέφερες την μάρκα και εσύ δηλώνεις ανασφάλεια για την ίδια εταιρεία ταυτόχρονα.

Να νοιωθεις έξαψη και αυτά που περιγράφεις στο σπίτι με 20 βαθμούς στον θερμοστάτη λίγο δύσκολο. Μήπως να πάρεις ένα αξιόπιστο θερμόμετρο και μετρητή υγρασίας ταυτόχρονα εφόσον έχεις θέμα? Να ξέρεις με τι μετρήσεις έχεις να κάνεις και να ενημερώσεις τον γιατρό σου σχετικά? Πχ έχω 30 βαθμούς θερμοκρασια και 40% σχετική υγρασία μέσα στο σπίτι με καλοριφέρ ανοιχτό?
Δοκίμασες ένα μεταλλικό δοχείο με νερο πάνω στο καλοριφέρ?
 
και καποια γενικα αρθρα με ορια ποσοστων υγρασιας ..Αλλα αν δεν εχεις μετρησεις μαλλον το προσεγγιζεις πολυ θεωρητικα.
Και θα δεις οτι το πολυ βασικο ειναι η καθαριοτητα του υγραντηρα.Μην πας για καλο και εχεις αναποδο effect.
Αν μπορεσεις και βρεις εδω καποια αναφορα αναλογη απο κατοχο pet parrots και ειδικα Grey ευχαριστως να το δουμε,



Αλλος ενας λογος που η αγορα ενος υγραντηρα ειναι σημαντικη ειναι και το γεγονος οτι ο ταζ δεν καταδεχεται το μπανιο. Με οποιον τροπο και αν δοκιμασω. Εχω αρχισει εκπαιδευση με το κλικερ με αργα βηματα οπως αναφερει και το πρωτο αρθρο αλλα θα παρει εβδομαδες οπως το βλεπω.

τι εννοεις μην πας για καλο και εχεις αναποδο effect? Νομιζω οσο πιο ακριβο το εργαλειο τοσο πιο ευκολος ο καθαρισμος. τα εσωτερικα μερη της κατασκευης αφαιρουνται πιο ευκολα για να καθαρισεις τις εσωτερικες εσοχες οπου μπορει να εχει πεσει νερο και καποια ερχονται με ειδικα φιλτρα που απομονωνουν τα κακα στοιχεια εν ολιγεις. Επισης σε πολλα συμβουλευεται να χρησιμοποιεις εμφιαλωμενο νερο. Για την συχνη καθαριοτητα δεν υπαρχει λογος συζητησης. Ειναι το α και το ω.
 
Νομιζω οσο πιο ακριβο το εργαλειο τοσο πιο ευκολος ο καθαρισμος.
Παρε τότε το πιο ακριβό της αγοράς και σταματάει η διερεύνηση σου.
Χωρίς να έχεις μετρησεις άμα το πλακώσεις με ένα υγραντηρα που βγάζει θερμό ατμό πχ και μάλιστα σε μικρότερο χώρο από τις δυνάμεις της συσκευής μπορεί να αυξήσεις τα ποσοστά σε σημείο που θα ευνοεις την δημιουργία προβλημάτων.
Αν διάβασες τα τελευταία άρθρα αναφέρουν όρια στα ποσοστά υγρασίας.
Καλή συνέχεια στην διερεύνηση και καλές αγορές.
 
Είδες τα προϊόντα τους σε άλλο site σε διπλάσια τιμή?
Δεν μεταπωλουν..κατασκευαστές είναι
Το web paranoid δεν έχει τίποτα σχετικά σαν εύρημα για αυτούς

Δεν κάνουν όλοι την καμπάνια του Temu.. αλλά μάλλον ξεφεύγουμε. Εσύ ανέφερες την μάρκα και εσύ δηλώνεις ανασφάλεια για την ίδια εταιρεία ταυτόχρονα.

Να νοιωθεις έξαψη και αυτά που περιγράφεις στο σπίτι με 20 βαθμούς στον θερμοστάτη λίγο δύσκολο. Μήπως να πάρεις ένα αξιόπιστο θερμόμετρο και μετρητή υγρασίας ταυτόχρονα εφόσον έχεις θέμα? Να ξέρεις με τι μετρήσεις έχεις να κάνεις και να ενημερώσεις τον γιατρό σου σχετικά? Πχ έχω 30 βαθμούς θερμοκρασια και 40% σχετική υγρασία μέσα στο σπίτι με καλοριφέρ ανοιχτό?
Δοκίμασες ένα μεταλλικό δοχείο με νερο πάνω στο καλοριφέρ?
Τα προιοντα τους στην ιστοσελιδα της leviot εχουν την διπλασια τιμη. Τα ιδια προιοντα στο σκρουτζ εχουν ακομα μεγαλυτερη.
Στους 20 βαθμους ειναι σιγουρα. Τα σωματα στο σπιτι ειναι αρκετα και η θερμοκρασια συσσωρευεται. Ειμαι και ευαισθητουλης σιγουρα. Αλλα δεν χρειαζομαι θερμομετρο ή μετρητη υγρασιας για να μου πει τι φταει που εχω ξηροδερμια και φαγουρα γιατι αρχιζω να εχω τα συμπτωματα μολις ανοιγει το καλοριφερ. Αυτο ειναι η αιτια. Αλλες φορες ειναι ψυχοσωματικο. Ενα στρεσσογονο γεγονος θα πυροδοτησει την ιδια αλυσιδωτη αντιδραση. Οταν τα συμπτωματα παραμενουν επιβαρυνεται και αλλο ο οργανισμος μου και ετσι προκαλειται η εξαψη. Ενα γενικοτερο αισθημα υπερθερμανσης. Παλιοτερα επαιρνα χαπια για τα εξανθηματα, τωρα πια οχι. Εχει περασει καιρος απο τοτε που μου συνεβη ξανα. Ζουσα στα γιαννενα για αυτο. Το πιο υγρο κλιμα σε ολη την ελλαδα.
 
Τα προιοντα τους στην ιστοσελιδα της leviot εχουν την διπλασια τιμη. Τα ιδια προιοντα στο σκρουτζ εχουν ακομα μεγαλυτερη.
Επειδή κάτι μάλλον δεν αντιλαμβάνομαι σωστά από τα links που έστειλες θέλεις να μας στείλεις εκ νέου τα διακριτά links που δείχνουν διαφορετικές τιμές?
[automerge]1703022540[/automerge]
Τα σωματα στο σπιτι ειναι αρκετα και η θερμοκρασια συσσωρευεται.
[automerge]1703022959[/automerge]
Παρεμπιπτοντως δοκιμασα να κλεισω το σωμα του καλοριφερ αλλα μολις το ξεβιδωσα αρχισαν να σταζουν νερα
Αν τα σώματα είναι τόσο παλιά που τα ρυθμιστικά δεν δουλεύουν και τρέχουν νερά γιατί ο θερμοστάτης να είναι 100% λειτουργικος και σε σωστή θέση τοποθετημένος ώστε να ρυθμίζει σωστά την λειτουργία του καλοριφέρ?
Μήπως είναι και βαμμένα και ξανά βαμμένα τα σώματα όπως συνήθως όλα τα παλιά η είναι με την εργοστασιακή επεξεργασία τους?
 
Τελευταία επεξεργασία:
εν τελεια καμια απο τις εταιριες της αμερικης δεν στελνει ελλαδα
[automerge]1703023553[/automerge]
εν τελεια καμια απο τις εταιριες της αμερικης δεν στελνει ελλαδα
Οποτε αδικως γινεται αυτη η συζητηση. Συγγνωμη για την ταλαιπωρια.
 
Μαλλον κατι σου διαφευγει ισως λογω βιαστικης αναγνωσης λογω πιεσης χρονου κλπ


Shipping Area​

Free shipping is offered for the contiguous United States (49 states), excludes Alaska and Puerto Rico. Levoit.com doesn't ship to Hawaii or internationally, but our products are available on the Amazon store in Hawaii, Europe, and Canada.


ως προς την τιμη
1703056122347.webp


οπως θα δεις ερχεται ελλαδα με προφανως προσθετο κοστος μεταφορικων.

1703056280197.webp

και ο specialstore που εβαλες εσυ το link το εχει διαθεσιμο σε τιμη που υπερβαινει και την τιμη αμερικης και την χρωση μεταφορας που δινει η amazon και ευλογα βγαζει και κερδος στην πλατη του αδαη καταναλωτη που θα τσιμπησει.
Αυτο που αναφερει για επισημος διανομεας..δεν ξερω αν ισχυει ..Μπορει και να ρωτησω απευθειας την εταιρεια γιατι στο site της δεν το λεει πουθενα. και θα τους ρωτησω πως η τιμη εκει ειναι 109 και καταληγει ο reseller να το δινει πιο ακριβα απο το να το αγορασει απευθειας καποιος απο amazon. Εκτος αν εχεις επικοινωνησει εσυ με email ηδη και το εχεις ρωτησει.
Καλη συνεχεια με τον Taz!!
 
Εκτος αν εχεις επικοινωνησει εσυ με email ηδη και το εχεις ρωτησει.
@Ταζμανια2411 καλημερα
Προχωρησα εγω σε επικοινωνια με την levoit.com απο την οποια προεκυψαν διαφορα ενδιαφεροντα και αρχικα οπως θα δειτε και οι χρονοι αποκρισης αλλα και οτι η τελικη απαντηση ηρθε σημερα 25/12

sorry για το κατεβατο .Θα κανω bold τα ενδιαφεροντα

xxx@gmail.com
Dec 20, 2023, 1:47 AM PST
Customer Name: nikos xxxx
Email:
[email protected]
Contact Reason: Question
--------------------
Question Regarding: Sales
Product Type:
Details:
dear all. i am looking for a humidifier and i found about your products. i am located in Athens, Greece (Europe)
i Found out that you do not ship directly but through amazon is possible to be delivered in greece.

But also i found a site in greece that it claims to be your official reseller in Greece and Cyprus i have two questions for you

Why the price in your site is around 110 with no offer and in the so called official reseller is around 160 for the same product. Even if i buy it from amazon it will be cheaper for me than through a site that claims to be your reseller? Is this site indeed your reseller?

please let me share the links from your company ,shipping policies as mentioned and your "reseller" price https://levoitedusa.com/pages/shipping-and-deliveryhttps://levoit.com/products/lv600s-smart-hybrid-ultrasonic-humidifierhttps://levoitedusa.com/products/lv600s-smart-hybrid-ultrasonic-humidifier amazon link below https://www.amazon.com/LEVOIT-Humid...1703056150&sprefix=levoit,aps,204&sr=8-6&th=1 and the reseller site (original and google translated) https://specialstore.gr/product/levoit-humidifier-lv600s/https://specialstore-gr.translate.g..._sl=el&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=el&_x_tr_pto=wapp

Thank you in advance.
xxxx





Lena (Levoit)

Dec 22, 2023, 12:51 AM PST

Hello Customer,

Thanks for contacting our team.
Please note the unit difference between the two prices. 160 is Euro and 110 is USD. We recommend that you pay attention to product specifications when purchasing and purchase specifications that comply with the voltage of the region where the product is used.
Thanks again for your interest in Levoit products.

Happy holidays :-)
Best regards,
Lena


xx@gmail.com
Dec 22, 2023, 1:22 AM PST
Dear all
USD to euro conversion rate at this point is 1 dollar 0.94 euro so the price for Greece should be about 103 euro approximately and not 160.


It seems that they overprice your product something that is not a good thing for your sales in Greece.

My second question had no answer from your side. Is this site an official reseller of levoit for Greece and Cyprus or it is a scam business that also may hurt your business in Europe?

Thanks in advance and I look forward to hearing from you
Best regards
Nikos

Lena (Levoit)

Dec 25, 2023, 12:24 AM PST

Hello Nikos,

We are very sorry that we didn't explain clearly in our last reply, because we belong to the European customer service team, so some information about the US specification products I need to check with my colleagues.

The price ($109.99) on our official website https://levoit.com/ and on Amazon https://www.amazon.com/ is the price of the US-spec product, which is also only suitable for use in North America.

Considering you are in the European region, please buy the European specification. This https://specialstore.gr/ is our official reseller but they do sell it at a more expensive price, this price(160€) is set by the reseller themselves and we have no right to interfere. We suggest you to look at Amazon from other European region countries to see if they could deliver to Greece, the official pricing for the European specification of this product should be 99.99€.

Regarding the https://levoitedusa.com/ website, our colleagues in the US customer service team believe that it is a scam business as you suspected, please don't make any dealings with this website, the legal affairs of the US team have already begun to deal with it, we will pursue the appropriate legal means..


Thank you very much for the information, we hope that explains it all, and if you have any further questions, please feel free to contact us.
Looking forward to your reply.

Merry Christmas :-)
Best regards,
Lena
 
@φιλομαθης τελικα ειναι σκαμ δηλαδη. καλα το υποψιαστηκα. ευτυχως που δεν προχωρησα σε αγορα. αν επετρεπαν συνναλαγες προς ελλαδα θα την ειχα πατησει. γιατι σε εκπληττει που υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμης με το αμαζον και το καταστημα εδω στα μερη μας? αν βαλεις και τα μεταφορικα απτο αμαζον το συνολικο κοστος παραγγελιας απο το αμαζον φτανει τα 130 ευρω πανω κατω. δηλαδη το ελληνικο καταστημα πουλαει το προιον 30 ευρω πιο ακριβα. μια μικρη διαφορα εαν αναλογιστει κανεις καποια πραγματα. οπως το ποσο δημοφιλες ηταν για την χρονια του 2023 και το ποσο δυσευρετο ειναι το προιον στην ελλαδα. το καταστημα special store πρεπει να ειναι το μοναδικο καταστημα στην ελλαδα που πουλαει τα συγκεκριμενα προιοντα. κατι που επισης πρεπει να αναλογιστει κανεις οταν κανει παραγγελια απο αμαζον ειναι κυριως τον χρονο που θα κανει το προιον για να φτασει, αλλα και το τι γινεται σε περιπτωση που παθει ζημια ειτε κατα την μεταφορα ειτε μετα απο ενα διαστημα χρησης και θα πρεπει να επιστραφει. ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ενα σωρο πρωτοκολλα που θα μπορει καποιος να ακολουθησει για να επιλυσει οποιοδηποτε προβλημα φθορας ή ζημιάς προκυψει αλλα γιατι να μπεις στον κοπο εξαρχης? για αυτο πας μεχρι τον αλιμο με το αμαξι και σε μολις 20 -30 λεπτα αφου εκανες την σκεψη να τον αγορασεις, θα τον εχεις στα χερια σου και αν υπαρξει προβλημα δε θα μεινεις και παλι χωρις υγραντηρα μεχρι να γεφυρωσεις την επικοινωνια με την αμερικη. παντως νικο σε θαυμαζω για την επιμονη σου και εκτιμω το ενδιαφερον σου πανω στο ζητημα. να σαι καλα και καλες γιορτες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@φιλομαθης τελικα ειναι σκαμ δηλαδη. καλα το υποψιαστηκα
καλησπερα. Δεν το υποψιαστηκες ουτε γιατι εχει διαφορα στο ονομα με την κανονικη εταιρεια ουτε για καποιο αλλο λογο.Σου φανηκε μεγαλη η διαφορα τιμης με την "ελληνικη" τιμη ενω η τιμη που το εδινε ο αμερικανος απατεωνας ηταν πολυ κοντα στην τιμη που θα επρεπε να ειναι
ομως
This https://specialstore.gr/ is our official reseller but they do sell it at a more expensive price, this price(160€) is set by the reseller themselves and we have no right to interfere. We suggest you to look at Amazon from other European region countries to see if they could deliver to Greece, the official pricing for the European specification of this product should be 99.99€.
Διαφευγουν δυο πραγματα .Πρωτον η παραδοχη απο αμερικη οτι υπερτιμολογει ο αγαπητος ελληνας και οτι ακομα και οι ιδιοι προτεινουν το καναλι της amazon (που κανει παραδοση ελλαδα ετσι και αλλιως) και δινει τιμη για την ευρωπη 99,99€. αρκει να παραδιδει ελλαδα .Επαυξηση 60% πανω στην τιμη του χωρις κανενα λογο Απο την στιγμη που ξερει το καναλι της amazon και οτι το πιθανοτερο θα χανει πελατες(αν τον ενδιαφερει) Official reseller ειναι . αυτο που κανει το λες και χαζη μονοπωλιακή πολιτικη

και το ποσο δυσευρετο ειναι το προιον στην ελλαδα. το καταστημα special store πρεπει να ειναι το μοναδικο καταστημα στην ελλαδα που πουλαει τα συγκεκριμενα προιοντα
Δυσευρετο γιατι ?Επισημος αντιπροσωπος για την ελλαδα ειναι.αν εγω μενω στην θρακη και δεν ειμαι 20 λεπτα απο αλιμο?
για δες και αυτο και το συζηταμε που θα καταληξει η τιμη :-)

https://specialstore.gr/πληροφορίες-παράδοσης/
αλλα και το τι γινεται σε περιπτωση που παθει ζημια ειτε κατα την μεταφορα ειτε μετα απο ενα διαστημα χρησης και θα πρεπει να επιστραφει. ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν ενα σωρο πρωτοκολλα που θα μπορει καποιος να ακολουθησει για να επιλυσει οποιοδηποτε προβλημα φθορας ή ζημιάς προκυψει αλλα γιατι να μπεις στον κοπο εξαρχης? για αυτο πας μεχρι τον αλιμο με το αμαξι και σε μολις 20 -30 λεπτα αφου εκανες την σκεψη να τον αγορασεις, θα τον εχεις στα χερια σου και αν υπαρξει προβλημα δε θα μεινεις και παλι χωρις υγραντηρα μεχρι να γεφυρωσεις την επικοινωνια με την αμερικη.
Αρχικα σε καλυπτει η εγγυηση,αν παθει ζημια την καλυπτει και ο επισημος αντιπροσωπος δεν μιλας εσυ με τον κατασκευαστη και δεν θα αργησεις να εχεις υγραντηρα γιατι θα σε καλυψει ο εδω πωλητης.

Το iphone πιστευεις οτι το αγοραζεις 60% πιο ακριβο απο την αμερικη ?
Το Madeira Single – Stone Montana Cages θα το αγοραζες αβιαστα 446 ευρω την στιγμη που ο κατασκευαστης του το πουλαει 279 τυπικα αποδεχομενος 60% καπελο?
 
Back
Top