Υλικά για κατασκευή προστασίας

panagiotis2014

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
328
Με πια υλικά μπορω να φτιαξω προστασία για τα κλουβιά;
 
Εδώ στο φόρουμ που άνοιξες το θέμα σου, έχει πολλές ιδέες για να δεις, πολλές αναφέρουν και κόστος.
Συνήθως χρησιμοποιείται κουνελόσυρμα, ή ράφια τύπου ντέξιον και πλέγμα, ή και κάποια έτοιμα που υπάρχουν.
 
Απλή προστασία, σε όλες τις διαστάσεις κατόπιν παραγγελίας σε pet shop συνεργαζόμενο με την κλουβοτεχνική

missing-image.png


Ρίξε μια ματιά και σε αυτό που σου έστειλε ο Νίκος καθώς και εδώ
https://community.petbirds.gr/threads/Επιθέσεις-αρπακτικών-σε-εξωτερικές-εκτροφές.27260/

Επίσης εγώ περιμένω και φωτογραφίες πουλιών και κλουβιών... Και για επιπλέον πληροφορίες προστασίας
 
Τα χρόνια που είχα κλουβιά σε εξωτερικό χώρο προστασία τους πρόσφερε μια σήτα κουνουπιών προσαρμοσμένη ακριβώς πάνω στα κλουβιά, καλύπτοντας όλες τις πλευρές και αφήνοντας ανοίγματα μόνο για τα σκεύη τροφοδοσίας.
 
Βρεικα στο ίντερνετ αυτό θα παρωχημένο

Θα το βάλω κουνελοσιτα και θέλω να βάλω πόρτα δηλαδή να φτιαξω και κάτω να βάλω ροδακια. Βρεικα στα Leroy Merlin

60€ + ενα ακόμα ράφι και σκευτομαι να βάλω πάνω απο το ράφι plexiglass για να το βγαζω και να το καθαρίζω όταν λερώνει. Θα πάρω και 3 ζευγαρωστρες απο το ίντερνετ 20€ η μία. Πιστεύω 150€ εκεί γύρο θα μου βγουν όλα. Θέλω τα καλυτερα για τα πουλιά μου
 

Συνημμένα

  • images (16)-800x599.webp
    images (16)-800x599.webp
    16,7 KB · Προβολές: 75
  • images (15)-800x769.webp
    images (15)-800x769.webp
    12,2 KB · Προβολές: 77
σκευτομαι να βάλω πάνω απο το ράφι plexiglass για να το βγαζω και να το καθαρίζω
Καλύτερα κάποιο φθηνό νάϋλον με το μέτρο, να έχεις δεύτερη σειρά, να το βγάζεις να το πλένεις, γιατί το πλέξιγκλας θα κάνει σάντουιτς και μπορεί να φωλιάζουν εκεί ψείρες.
 
Back
Top