Γενικά Υλικό για φωλιά στον πάτο του κλουβιού

pommerouge

PB Member
Εγγραφή
5 Δεκ 2008
Μηνύματα
308
Πόλη
Αθήνα
καλα ειναι ετσι;δεν εχω αλλη επιλογη εκτος αμα το βαλω σε μπολακι μεσα στο κλουβι αλλα απο οτι μου εχετε πει δεν τους αρεσει ετσι, απλα μηπως ειναι πολυ μακρια απο την φωλια; 😱δεν πολυ πανε στον πατω στο καινουργιο κλουβι
 

Συνημμένα

  • nm.webp
    nm.webp
    71 KB · Προβολές: 79
Αν δεν ειναι ετοιμα ακομα για να ζευγαρωσουν, οτι και να τους κανεις τιποτα δεν θα πιασει 😉
Τα δικα μου πρωτα καταλαβα οτι ηθελαν(τα ειδα να κανουν σεξ)και μετα τους εβαλα φωλια:)
Υπομονη...
 
εμενα μια εβδομαδα πριν ερθει το κλουβι δεν ξεκολαγε το αρσενικο απο το θυληκο τωρα που ειναι εβριχωρο δεν κανουν πικι πικι
 
μπα το καθρεφτακι το εχουν γραψει κανονικοτατα! ;p πιστευω πως μαλλον απλα θα χρειαστουν κανενα μηνα για να συνηθισουν το καινουργιο σπιτακι τους τι να πω, δεν φανταζομαι κατι αλλο
 
Αφου ειναι καινουργιο δεν το εχουν συνηθισει ακομα!
Υπομονη και σιγα σιγα θα κανουν ξανα πικι πικι και φωλια θα φτιαξουν και πουλακια θα κανουν.
Να τους βαζεις φρουτακια!
 
Μια χαρα.
Να δοκιμασεις και αλλα φρουτακια.Βεβαια το καθε πουλι και καθε ειδος ειναι διαφορετικα μεταξυ τους.
Παραδειγμα, τα κοκατιλ μου δεν τρωνε κανενα φρουτο,τσιμπανε μονο λιγο μηλο.
Ο ringneck που εχω τρωει τα παντα. Τρελαινεται για μανταρινι και μπανανα αλλα τρωει εννοειται χωρις δισταγμο μηλο, φραουλα.
 
Καλησπερα πολυ ωραιο το κλουβακι σου απλα γνομη μου ειναι να τουσ βαλεις κλαδια φινικα αφτα απο μονα τουσ θα τα κοψουν και μετα θα φτιαχουν φολια
 
Θα βρεισ ενα φινικα και θα κοψεισ ενα κλαδει πληντο καλα
και μολησ στεγνοση βαλτο μεσα
 
Back
Top