Γενικά Υπάρχει άτομο/α για ομαδική παραγγελία;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MrNek36
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MrNek36

PB Member
Εγγραφή
28 Απρ 2018
Μηνύματα
539
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα, συγχωρέστε με αν το έχω σε λάθος κατηγορία στο φόρουμ. Ψάχνω να δώσω μια πιο λιτή τροφή το χειμώνα από την manitoba best premium που χρησιμοποιώ τωρα αλλά αυτές που προτείνουν διάφορα μέλη στο φόρουμ είναι σε σακιά των 20 κιλών. Υπάρχει κανένας που θα προχωρήσει σε παραγγελία τέτοιου σακιού; Από το σακί 1 κιλό θέλω να αγοράσω. Περιοχή Αθήνα και Κόρινθος. Ευχαριστώ.
 
Καλημέρα, δεν θέλω να στο χαλάσω το θέμα αλλά θα ήθελα να επισημάνω κάτι.
Για την ποσότητα που αναφέρεις δεν σε συμφέρει εκτός κι αν μένετε στην ίδια πολυκατοικία. Έστω πως εγώ μένω Κηφισιά κι εσύ Γλυφάδα, τα έξοδα μετακίνησης και ο χρόνος το κάνουν πολύ ασύμφορο... Καταλαβαίνειςτι εννοώ...
Πιο φθηνά θα σου βγει να πάρεις μόνος σου ένα πεντόκιλο.
Αυτό που προτείνω είναι είτε να παραγγείλεις από κατάστημα την μικρή ποσότητα που χρειάζεσαι από ανοικτή συσκευασία επώνυμης τροφής και να έρθει στον χώρο σου είτε να αγοράσεις ένα κιλό συσκευασμένο επώνυμο κεχρί να το έχεις και να αραιώνεις το δικό σου μίγμα.
Εναλλακτικά, από βδομάδα που θα πάρω το συνηθισμένο μου πεντόκιλο της Manitoba t3 platino το οποίο δεν το λες και ελαφρύ αλλά σε σχέση με το δικό σου μίγμα είναι σπαρτιάτικο, πολύ ευχαρίστως να σου δώσω ένα κιλό αν μπορείς να έρθεις στον Άγιο Δημήτριο Αττικής πολύ κοντά στο ΜΕΤΡΌ της Ηλιούπολης σχεδόν επί της λεωφόρου Βουλιαγμένης.
Η ομαδική, την οποία έχουμε ήδη δοκιμάσει, ψάξε αν θες για το θέμα, συμφέρει αν υπάρχουν 4-5 άτομα να απορροφήσουν το τσουβάλι, να είναι σχετικά κοντά μεταξύ τους και το κυριότερο να είναι συντονισμένα.
 
@MrNek36 ποιαν ακριβώς τροφή θέλεις να αγοράσεις; Ίσως αν γίνεις πιο συγκεκριμένος υπάρξουν περισσότερες πιθανότητες να ενδιαφερθεί κάποιος.
 
Σπύρο έχεις δίκιο σε όσα λες, δεν μπορώ να πω. Προτείνεις να παρω απο επώνυμο τσουβαλι σε καταστημα; Το συσκευασμένο κεχρί μου της versele laga το εχω πάρει ήδη αλλά και πάλι δεν νομίζω στην best premium να κάνει και πολλά. Τώρα Σταύρο μακάρι να ήξερα και γω ποια ακριβώς τροφή θέλω να αγοράσω. Τις κοιτάω και μπερδεύομαι. Γιαυτό είπα να εμπιστευτώ κάποιον πιο έμπειρο που ξέρει τι ακριβώς θα δώσει το χειμώνα. Αν υπάρχουν θέματα που κατατοπίζουν στην ερώτησή μου και δεν τα έχω δει, ακόμα και με μεγάλες συσκευασίες, ευπρόσδεκτα να τα μελετήσω.
 
Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση αλλά ένα γνωστό μαγαζί στα Πετράλωνα ανοίγει μεγάλα τσουβάλια από 3-4 τουλάχιστον επώνυμες μάρκες και τα διαθέτει κιλό-κιλό... Στο μαγαζί δεν κυκλοφορούν γατάκια, σκυλάκια, περιστέρια, τρωκτικά και ψάρια;!?! Ενώ έχει και πολύ μεγάλη κατανάλωση...
Όταν δεν βρίσκω το πεντόκιλο μου παίρνω κανά κιλό μέχρι να φέρει...
Έτσι μπορείς να δοκιμάσεις και πολλά μίγματα μέχρι να κατασταλάξεις κάπου...
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Είδα μια τροφή σε 20κιλο που μου κίνησε το ενδιαφέρον για το χειμώνα, την king canary resting. Την χρησιμοποιεί κανείς;
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Είδα μια τροφή σε 20κιλο που μου κίνησε το ενδιαφέρον για το χειμώνα, την king canary resting. Την χρησιμοποιεί κανείς;


Γενικα ταιζεις ρουπσεν;
 
Γενικα ταιζεις ρουπσεν;

Ναι δεν με απασχόλησε ποτέ το ρουπσεν και δεν είδα να καταλήγει κάνεις τεκμηριωμένα στο να μην το δίνουμε. Θέλω οπωσδήποτε όμως την Best premium που δίνω τώρα να την αλλάξω το χειμώνα γιατί είναι πολύ βαριά
 
Back
Top