Διατροφή Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί το breedmax;

Εγγραφή
7 Φεβ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λαμία
Καλησπέρα σε ολους μετά από πολύ καιρό!
Έχω μια ερώτηση σχετικά με ενα συμπλήρωμα διατροφής το breedmax...
Κάποιος εκτροφεας μου είπε ότι αν χρησιμοποιώ αυτο δεν χρειάζεται τπτ άλλο μέσα στην αυγοτροφη.
υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί να μου πει την γνώμη του;
 
Εγω το χρησιμοποιουσα στην αναπαραγωγη. Εκανα την αυγοτροφη μου και εριχνα την καταλληλη ποσοτητα μεσα.
 
Καλησπέρα Αριάδνη!
Εγω βάζω μεσα στην αυγοτροφη μου μαγιά μπίρας, σπυρουλινα, ασβέστιο, βρόμη,ιχνοστοιχεία,ρίγανη, αυτα νομίζω
και μου είπαν οτι αν πάρω και βαλω breedmax δεν χρειάζεται τπτ απο αυτα.
εσυ ειχες δει αποτέλεσμα;
 
Εμας στην Κυπρο ειναι ακριβο. 19 ευρω. Αν εχεις σκοπο να το αγορασεις πρεπει να εχεις αρκετα πουλια. Την συγκεκριμένη την χρησιμοποιησα πρωτη φορα φετος στην αναπαραγωγη και ομολογω οτι εκανε πολυ καλη δουλεια. Οταν ειχα χρονο εφτιαχνα δικη μου αυγοτροφη με την βοηθεια των συνταγών που υπαρχουν στο φορουμ, οταν δεν ειχα χρησιμοποιουσα την cede (με το κιτρινο καναρινι απο εξω) και καποτε την ανακατευα με μια υγρη αυγοτροφη. Πρεπει το μείγμα σου να εχει νερο ετσι ωστε οι βιταμινες να απλωθουν. Οταν δινεις βιταμινες στην αυγοτροφη δεν θα δωσεις εξτρα στο νερο γιατι θα εχεις αντιθετα αποτελεσματα. Θεωρω πως η συγκεκριμένη ειναι καλυτερα να χρησιμοποιείται τον καιρο της αναπαραγωγής οπου οι γονείς ταιζουν την αυγοτροφη τους νεοσσους.
 
εγω χρησιμοποιώ την ragio di sole και την ανακατεύω με ρασκ.
εδώ έχει 14 ευρώ αν θυμάμαι καλά!
και ρώτησα εδω για να πάρω μερικές γνώμες γιατί θέλω να κατεβάσω το κοστολόγιο της αυγοτροφης μου γτ ξεφεύγει!
μονο η σπυρουλινα κανει 20 ευρω!
 
Back
Top