Αναπαραγωγή Υπάρχει περίπτωση να έχουν ζευγαρώσει τα budgie μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vivi2505
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vivi2505

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2023
Μηνύματα
19
Καλημέρα ξανά.η θηλυκιά άρχισε μπαινει στην φωλιά και κάθεται 5-10 λεπτά μέσα βγαίνει λίγο έξω και ξανά μέσα.αυτό γίνεται όλη μέρα υπάρχει περίπτωση να έχουν ζευγαρώσει τώρα?και να θέλει να γεννήσει?ξερω ότι έχει ζέστη και δεν είναι καιρός για γέννες.εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι όμως σε σχέση με το ζευγάρωμα εκτός και αν κάνουν κάτι αρκετά πρωί για να μην τους δουμε(μπορεί να ντρέπονται😂)αλλα αν τυχόν έχουν ζευγαρώσει και θέλει να γεννήσει τι μπορώ να κάνω για την ζεστη για τα βοηθησω πιο πολύ?τους αλλάζω νερό 2 φορές την μέρα μπορεί και 3 για να είναι δροσερό τους βάζω και μπανιέρα αλλα πάνε και κάθονται μόνο δεν μπαίνουν να κάνουν μπάνιο για να δροσιστούν..να έχετε μια όμορφη μέρα!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
ξανά.η θηλυκιά άρχισε μπαινει στην φωλιά
Βιβή, αφού γνωρίζεις ότι αυτή η εποχή λόγο ζέστης είναι ακατάλληλη για αναπαραγωγή γιατί έχεις την φωλιά μέσα στο κλουβί;
Πηγαίνεις γυρεύοντας μου φαίνεται.😊
 
Από ότι φαίνεται έχουν ζευγαρώσει εγώ θα σου πρότεινα μόλις γεννήσει τα αυγά να τα πετάξεις και να βγάλεις την φωλια για να μην την ταλαιπωρείς με τέτοια ζέστη
 
@kapetanos αυτό θα κάνω μόλις δω αυγα.σήμερα είχε κόψει και χαρτί από τον πάτο του κλουβιού υποθέτω για να το βάλει στην φωλιά?παντως ο χαλινος της έχει αρχίσει και χάνει αυτό το σκούρο καφε χρωμα της.και είναι σαν να ξεφλουδίζει
 
Back
Top