Γενικά Υπάρχει περίπτωση να είναι τα Lovebirds μου ίδιου φύλου;

Hlias1990

PB New Member
Εγγραφή
14 Δεκ 2018
Μηνύματα
7
Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας. Αγόρασα εχθές ένα ζευγάρι λοβ μπιρτς από ένα πετ σοπ. Ο κύριος που μου τα έδωσε τα επιασε κάτω από την ουρίτσα τους και μου είπε πως ήταν αρσενικό και θυληκο. Τώρα που τα έχω σπίτι μου το ένα κάθετε στην μια άκρη του κλουβιού και το άλλο στην αλη. Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδιου φύλου;
 
Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας. Αγόρασα εχθές ένα ζευγάρι λοβ μπιρτς από ένα πετ σοπ. Ο κύριος που μου τα έδωσε τα επιασε κάτω από την ουρίτσα τους και μου είπε πως ήταν αρσενικό και θυληκο. Τώρα που τα έχω σπίτι μου το ένα κάθετε στην μια άκρη του κλουβιού και το άλλο στην αλη. Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδιου φύλου;

Σαφώς και μπορεί να είναι του ίδιου φύλου. Τα πουλιά δεν έχουν εξωτερικά αναπαραγωγικά όργανα για να μπορείς να τα διαχωρίσεις με ψηλάφηση. Αυτό είναι μια καλή ευκαιρία για να καταλάβεις ότι στα πετ σοπς δεν ρωτάμε ούτε τι ώρα είναι. Κι αυτήν λάθος την λένε. :D
 
Έχετε απόλυτο δίκιο απλά διάβασα για το dna για να είμαστε σίγουροι αλά είναι δύσκολη διαδικασία για τα πουλάκια. Δεν υπάρχει αλός τρόπος σωστά;
 
Έχετε απόλυτο δίκιο απλά διάβασα για το dna για να είμαστε σίγουροι αλά είναι δύσκολη διαδικασία για τα πουλάκια. Δεν υπάρχει αλός τρόπος σωστά;
μονο με dna!
 
Έχετε απόλυτο δίκιο απλά διάβασα για το dna για να είμαστε σίγουροι αλά είναι δύσκολη διαδικασία για τα πουλάκια. Δεν υπάρχει αλός τρόπος σωστά;

Για το αν είναι αδέρφια πάντως δεν κάνουν εξέταση DNA.
 
Υπάρχει πρόβλημα αν είναι ίδιου φύλου να κάνουν κακό το ένα στο άλλο;
 
Υπάρχει πρόβλημα αν είναι ίδιου φύλου να κάνουν κακό το ένα στο άλλο;
Νομίζω ότι τα προβλήματα θα αρχίσουν αν είναι διαφορετικου φυλου και αδέρφια. Οι παπαγάλοι και ίδιου φύλου να είναι ενδέχεται να συμπεριφέρονται σαν ζευγάρι και να τα πηγαίνουν περίφημα.
 
Αν είναι αδέρφια δηλαδή θα έχω πρόβλημα. Άρα πρέπει να περιμένω να δω πως θα πάει σωστά;
 
Αν είναι αδέρφια δηλαδή θα έχω πρόβλημα. Άρα πρέπει να περιμένω να δω πως θα πάει σωστά;
Αν είναι αδέρφια και είναι ίδιου φύλου δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά αν είναι αδέρφια δεν πρέπει να ζευγαρώσουν.
 
Πως μπορώ να μάθω αν είναι αδέρφια; Γιατι δεν νομίζω στο πετ σοπ να μου πούνε αν είναι. Ακόμα δεν ξέρω αν μου είπαν αλήθεια ότι είναι διαφορετικού φύλου.
 
Πως μπορώ να μάθω αν είναι αδέρφια; Γιατι δεν νομίζω στο πετ σοπ να μου πούνε αν είναι. Ακόμα δεν ξέρω αν μου είπαν αλήθεια ότι είναι διαφορετικού φύλου.
Νομίζω ότι δεν υπάρχει τρόπος να ανακαλύψεις αν είναι αδέρφια!meh στα Πετ σοπ λένε πάντα ότι είναι ζευγάρι για να πουλήσουν δύο αντί για ένα. Εάν ενδιαφέρεσαι για αναπαραγωγή η πιο ασφαλής λυση είναι να κάνεις τεστ dna για το φύλο και μετά να πάρεις δύο ακόμη πουλάκια που θα έχουν κάνει τεστ dna και να δημιουργήσεις έτσι δύο ζευγάρια.
 
Back
Top