Διατροφή Υπάρχει περίπτωση να μπαγιατέψουν οι σπόροι σε μεγάλη συσκευασία;

Maria Tito

PB New Member
Εγγραφή
9 Οκτ 2018
Μηνύματα
154
Πόλη
Ηράκλειο
Εχω δει κατι πολυ καλες τροφες (King οπως μου προτεινανε) που ομως ειναι 20Lt (δεν ειδα μικροτερη συσκευασια).
Υπαρχει περιπτωση να μπαγιατεψουν η να χαλασουν οι σποροι (ακομη κι αν ειναι σωστα αποθηκευμενο το σακι σε κλειστο πλαστικο κουτι) μεχρι να καταναλωθουν απο 2 καναρινια;
 
Ναι βέβαια. Για μόνον δύο καναρίνια είναι υπερβολική η ποσότητα των είκοσι κιλών, διότι θα παραμένει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Θα προμηθεύεσαι συσκευασίες του ενός κιλού και θα είστε εντάξει!👍
 
Oπως λεει και ο Αμβροσιος ειναι καλυτερα να επιλεξεις μειγμα που βγαινει και σε συσκευασια κιλου (σφραγισμενο).

Περα απο την King υπαρχουν παρα πολυ καλες προτασεις στην αγορα οπως Manitoba,Vadigran,Versele laga κτλ
Προσωπικα χρησιμοποιω Μanitoba Best Premium στα καναρινια και Manitoba Carduelidi στις καρδερινες.
Προτιμω αυτα τα μειγματα γιατι δεν ταιζω ρουπσεν στα πτηνα μου.

Ο μονος τροπος να παρω χυμα τροφη ειναι μονο απο group buy εδω στο φορουμ (οπως και ηδη εχω κανει) και ισως μαλιστα τις επομενες μερες (οταν επιστρεψω Ελλαδα γιατι ειμαι προσωρινα εκτος) κοιταξω τα αποθεματα μου και ανοιξω καποιο θεμα για ομαδικη αγορα.
 
Back
Top