Αναπαραγωγή Υπάρχει προστατευτικό για τη ζευγαρώστρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

toykaki

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2014
Μηνύματα
268
Πόλη
Αττική
κατι ακομα,υπαρχει προστατευτικο για την ζευγαρωστρα το πλαστικο απο κατω εννοω να μην πετανε τοσα σπορια εξω; Εχει σχεση που δεν εχω βαλει τσοχα στην φωλια;δηλαδη να μην μπορει να φτιαξει λογο αυτου;... Επισης οσο αφορα τα παιχνιδια στο κλουβι;να φανταστω δεν χρειαζετε κατι ε; Π.χ κουνια, δεν ειναι παπαγαλοι.σωστα η κανω λαθος;
 
κατι ακομα,υπαρχει προστατευτικο για την ζευγαρωστρα το πλαστικο απο κατω εννοω να μην πετανε τοσα σπορια εξω;
Υπάρχει ναι. Καλό θα είναι να το αποφύγεις αν μπορείς γιατί περιορίζει πολύ το οπτικό πεδίο των πουλιών.

Επίσης, Σταύρο να δημιουργείς νέο θέμα για κάθε ξεχωριστή ερώτηση που έχεις να κάνεις. Οι άλλες δύο ερωτήσεις σου θα απαντηθούν εδώ:

Περαζει που δεν εχω βαλει τσοχα στη φωλια;
Χρειαζονται τα καναρινια παιχνιδια στο κλουβι;
 
Υπαρχεικαι αν παρεις το καταλληλο μεγεθος για το κλουβι και σπορακια (οχι ολα) θα μαζευευικαι δεν θα κοβει οπτικο πεδιο στα πουλια.
 
ωραια, θα παω αυριο να δω, δεν θελω να ανοιγω νεα θεματα καθως οτι χρειαζομαι με μια αναζητηση στο θεμα μου τα βρισκω,τωρα πρεπει να ψαχνω καθε θεμα ξεχωριστα. Γιατι ξεχναω καποια, καθως καθε μερα κανω πολλες ερωτησεις 😛
 
ωραια, θα παω αυριο να δω, δεν θελω να ανοιγω νεα θεματα καθως οτι χρειαζομαι με μια αναζητηση στο θεμα μου τα βρισκω,τωρα πρεπει να ψαχνω καθε θεμα ξεχωριστα. Γιατι ξεχναω καποια, καθως καθε μερα κανω πολλες ερωτησεις 😛
αν δεν ανοίγεις νέα θέματα ο τίτλος δεν θα αντιστοιχεί στο περιεχόμενο!Φαντάσου να σε παραπέμψουν σε ένα θέμα για την ερώτηση που έκανες για τα παιχνίδια και στο θέμα που θα βγάλει η αναζήτηση ή το λινκ να λέει για τροφές😉
 
Ούτε εγώ γνωρίζω το μέγεθος της, αλλά έτσι που την βλέπω μου φαίνεται ότι ταιριάζει καλύτερα σε κλούβα.
 
Εγώ σε ζευγαρώστρα λέω να το βάλω για ένα πουλάκι.
 
Εγώ σε ζευγαρώστρα λέω να το βάλω για ένα πουλάκι.
Μήπως με ένα θα γέρνει πολύ; Μάλλον είναι κατάλληλο για περισσότερα του ενός που θα ισορροπούν το ένα το άλλο και για να μην τσακώνονται για την ψηλότερη θέση.
 
Χρειάζεται καλή επιφάνεια να στερεωθεί.
Αν δεν υπάρχει κουνιέται σε κάθε άφιξη ή αναχώρηση πτηνού και στο τέλος χαλαρώνει πάρα πολύ.
Εγώ χρησιμοποιώ ατομικές πατήθρες... Που είναι ικανές να φιλοξενήσουν μόνο ένα πουλί.
 
Κάτι τέτοιο καλύτερα λέτε; Κοτάναθρο Ωδικών karderines.gr/shop/Πτηνά/Εξοπλισμός-Πτηνών/Αξεσουάρ-κλουβιών/Κοτάναθρο-Ωδικών-1
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Είναι πολύ καλό για κλούβες και πουλιά εκθέσεων γιατί τα κρατά καθαρά και δεν επιτρέπουν την καταστροφή του φτερώματός τους. Αλλά χρειάζονται σταθερή επιφάνεια για να στερεωθούν. Πρέπει δηλαδή να βιδωθούν..
Εγώ για τα κλουβιά χρησιμοποιώ πολύ http://www.petsmile.gr/aksesouar/ak...ora/aksesouar-pthnon-diafora-atomikh-paththra
 
Back
Top