Γενικά Υπάρχουν εκτροφείς Saxon Fullhead Swallow στην Ελλάδα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mortal1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mortal1

PB Member
Εγγραφή
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
833
Πόλη
Αιγάλεω
Το συγκεκριμένο περιστέρι (Saxon Fullhead Swallow)
μπορώ να πώ ότι είναι απίστευτο Λάζαρε, αν και δεν ασχολούμε με τα περιστέρια και πέρα απο τις ωρολογίες, βούτες, παπαγαλάκια και παγκούρια δεν ξέρω κάτι άλλο, α και τα ασμάνια, ομολογώ πως αυτό με τρέλανε νομίζω πως είναι ζωγραφιά ! Λες και είναι για πασαρέλα! Εάν κάποιος θελεί να αγοράσει τέτοιο είδος μπορεί να βρεί εύκολα;Υπάρχουν εκτροφείς εδώ στην Ελλάδα;
 
Φίλε Mortal1 χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος (είμαι άλλωστε:D) η συγκεκριμένη φώτο είναι όντως ζωγραφιά!
Η ράτσα φυσικά και υπάρχει απλά το συγκεκριμένο πουλί είναι μια ζωγραφιά που την έχουν "ρίξει" στη φωτογραφία. To λέω αυτό λόγο επαγγελματικής πείρας.
Τέλος πάντων, νομίζω πως έχω δει τέτοια πουλια και σε petshop στο κέντρο της Αθήνας αλλά και στο παζάρι του Σχιστού.
 
Φίλε Mortal1 χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος (είμαι άλλωστε:D) η συγκεκριμένη φώτο είναι όντως ζωγραφιά!
Η ράτσα φυσικά και υπάρχει απλά το συγκεκριμένο πουλί είναι μια ζωγραφιά που την έχουν "ρίξει" στη φωτογραφία. To λέω αυτό λόγο επαγγελματικής πείρας.
Τέλος πάντων, νομίζω πως έχω δει τέτοια πουλια και σε petshop στο κέντρο της Αθήνας αλλά και στο παζάρι του Σχιστού.


To ότι η φωτογραφία έχει επεξεργαστή το έχω καταλάβει (μιας και είμαι επαγγελματίας φωτογράφος & graphic designer ;), το τι το ανέφερα σαν ζωγραφιά το περιστέρι ήθελα να καθορίσω το πόσο όμορφο είναι. Όπως και να έχει θα ψάξω να βρώ την συγκεκριμένη ράτσα γιατί μου άρεσε πολύ, ευχαριστώ πάντως!
 
Back
Top