Εκπαίδευση Υπάρχουν χώροι στην Αθήνα για μεγάλες πτήσεις;

Ταζμανια2411

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2023
Μηνύματα
90
γεια σας,
Ξερετε καποιον χωρο εδω στην αττικη, σχετικα μεγαλο και σε ανοιχτο μερος, που θα μπορουσα να παω τον μικρο μου? να νιωσει λιγο το πως ειναι να πεταει σε ''ανοιχτο'' περιβαλλον. θελω να γινει η εβδομαδιαια μας εξορμηση. εχετε κατι που μπορειτε να προτεινετε?
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
γεια σας,
Ξερετε καποιον χωρο εδω στην αττικη, σχετικα μεγαλο και σε ανοιχτο μερος, που θα μπορουσα να παω τον μικρο μου? να νιωσει λιγο το πως ειναι να πεταει σε ''ανοιχτο'' περιβαλλον. θελω να γινει η εβδομαδιαια μας εξορμηση. εχετε κατι που μπορειτε να προτεινετε?
Το Zακο free flighted...? Στην Ελλάδα?Πάρκο να αφήνεις ελεύθερα πουλιά?

Θυμάμαι καλά έχεις patron συνδρομή στους birdtricks?
Έχεις δει που τα πάνε, σε τι εκτάσεις, και ότι πρώτα περνάνε εκπαίδευση οι ιδιοκτήτες και τα πουλιά ,σχετική και μετά όταν τα αφήνουν έχουν και trackers ειδικά επάνω τους?

Στην ταράτσα που έλεγες να το ανεβάσεις γιατί δεν την κλείνεις όλη με ειδική κατασκευή να το βγάζεις εκεί ?
Άμα θες υπάρχουν ακόμα και κατασκευές(πολύ ακριβές βέβαια ) τύπου θερμοκήπιο πολύ μεγάλο να το στήσεις να τον αφήσεις εκεί να γυμνάστει?

Στο σπίτι έρχεται από όπου και να είναι ελεύθερος ακόμα και σε άλλο δωμάτιο σε σένα όταν τον φωνάζεις ?
Θεωρώ,προσωπικά, ότι δεν υπάρχει τέτοιος χώρος και αν υπαρχει θα έχεις και αρκετά ακόμα μειονεκτήματα και προβλήματα υγειονομικά και ελεγχου
 
Το Zακο free flighted...? Στην Ελλάδα?Πάρκο να αφήνεις ελεύθερα πουλιά?

Θυμάμαι καλά έχεις patron συνδρομή στους birdtricks?
Έχεις δει που τα πάνε, σε τι εκτάσεις, και ότι πρώτα περνάνε εκπαίδευση οι ιδιοκτήτες και τα πουλιά ,σχετική και μετά όταν τα αφήνουν έχουν και trackers ειδικά επάνω τους?

Στην ταράτσα που έλεγες να το ανεβάσεις γιατί δεν την κλείνεις όλη με ειδική κατασκευή να το βγάζεις εκεί ?
Άμα θες υπάρχουν ακόμα και κατασκευές(πολύ ακριβές βέβαια ) τύπου θερμοκήπιο πολύ μεγάλο να το στήσεις να τον αφήσεις εκεί να γυμνάστει?

Στο σπίτι έρχεται από όπου και να είναι ελεύθερος ακόμα και σε άλλο δωμάτιο σε σένα όταν τον φωνάζεις ?
Θεωρώ,προσωπικά, ότι δεν υπάρχει τέτοιος χώρος και αν υπαρχει θα έχεις και αρκετά ακόμα μειονεκτήματα και προβλήματα υγειονομικά και ελεγχου
για καποιο μερος που να μοιαζει με ανοιχτο γηπεδο 5επι5 εννοουσα. περιφραγμενο, οχι κλειστο. οπως με διχτυ. για να μαθει να πεταει με αερα. και υστερα βλεπουμε. αυτο με την ταρατσα το σκεφτηκα αλλα μαλλον θα κοστιζει ενα σκασμο λεφτα και δεν συγκρινεται με το να ειναι πραγματικα ελευθερος φυσικα. Στην προπονηση στο σπιτι τα παει τελεια. θελει να ειναι μαζι σου οπου και αν πας οπως και αν εχει. με εμενα ή με οποιονδηποτε αλλο ανθρωπο. ειναι δηλαδη τετοιος παπαγαλος. απλως πρεπει να συνηθισει τον εξω κοσμο οπωσδηποτε πριν να σκεφτω καν να τον αφησω ελευθερο οπουδηποτε. για αυτο θελω ενα τετοιο μερος. σκεφτομουν το αττικο παρκο. εκει κανουν παραστασεις και λογικα θα χει χωρους για προπονηση. και ναι με την εκπαιδευση που εχω στον νου μου , τον καταλληλο εξοπλισμο γιατι να μην πετα ελευθερο και το δικο μου το ζακο?
 
Back
Top