Γενικά Υπαρχει περιπτωση να επιτεθουν στο καναρινι πουλια μερα μεσημερι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Joy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τρεμω ρε γαμωτη τωρα θα πωμιση ωρα ελειψα τον αλλαξα το πρωι αλλα για να λιαστει το εβγαλα κοντα στο μπαλκονι και του εβαλα και κεχρι! Δεν ειχα την σιτα που τον σκεπαζα προσωρινα αυριο θα εφτιαχνα την κατασκευη σημερα πηγα και τα αγορασα ολα ειναι με βαση το κλουβιηρθα και τι να δω κατω το κλουβι αυτος τραυματισμενος στο ματι και ανοιχτα τα φτερα.σπαρταρουσε το εχασα το πουλι και η μονη δικαιωση ειναι το αγχος μου ποτε θα κανω την κατασκευη γιατι ξερω εβλεπα τι πουλια διαφορα κατα καιρουςπερνανε απο μπροστα στο μπαλκονι και ολοι με ελεγαν υπερβολικη!
 
ειχα διαβασει το φορουμ και ηξερα οτι πρεπει να τον προστατευσω 3 χρονια μενω κοντα στο ζεφυρι ορια με καματερο και εχω δει τα απιστευτα πουλια.σιγα μην στο φανε αετοι με κοροιδευανε ουφ τι εγινε λοιπον;δεν ξερω... Το ματι το τραυματισμενο; Οτι πηγα και ακομα ξεψυχουσε;κριμα τοσο δραστηριο πουλακι ηρεμο χαρωπο καταδεκτικοαλλα μερα μεσημερι δεν ξερω δεν εχω λογια
 
Αμαννν.. Μηπως γατος να εκανε την ζημεια; Ποσο αδικο ολο αυτο ☹
 
  • Like
Αντιδράσεις: Joy
Κρίμα ☹ Δυστυχώς και στο κέντρο να μένεις, υπάρχουν πια τόσο πολλές καρακάξες που τα κλουβάκια στα μπαλκόνια κινδυνεύουν πολύ... Δεν αφήνουν τίποτα. Έτυχα προ ημερών μάρτυρας μιας φρικτής σκηνής μ' ένα μωρό δεκαοχτούρας που το ξεπουπούλιαζε στο δρόμο. Κρίμα, ηρέμησε από την ταραχή σου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Joy
αχ ευχαριστω Μαρια τουλαχιστον ξερω οτι ειναι απο καρακαξα... Πρεπει να βαζουμε προτεραιοτητες να ακουμε το ενστικτο μας συμφωνα με την παρατηριτικοτητα μας και την εμπειρια μας και να διασφαλιζουμε την καταλληλη προστασια εκ των προτερων, για οτι φροντιζουμε και αγαπαμε προτου συμβει το κακο
 
Και μένα ένα αρπακτικό στις 3 το μεσημέρι είχε επιτεθεί... Πραγματικά λυπάμαι τόσο πολύ! ☹ Σε καταλαβαίνω! Νιώθεις τύψεις και ότι φταις εσύ για ό,τι έγινε... Αλλά δεν το ήθελες! Ήταν η κακιά η ώρα! ☹
 
ηδη χαλαρωσα. καθαρισα, μαζεψα και μετα εκανα σαν 5 χρονων παιδακι... εθαψα τον φωτη απο κατω στην αυλη με αυτοσχεδιο κουτι! Και μου εμεινε η αυγοτροφη που με ειχε κανει και περηφανη! Ευχαριστω για ολα αληθεια! Ποσο χαρηκα που βρηκα την σελιδα μην λεω τα ιδια! Δεν φευγω απο το φορουμ ! Μακαρι να ειχε ειδικα θεματα για ολα τα ζωα! Χα χα χα δεν ξερω αν θα παρω πουλι, αλικη μπορω να σου στειλω μια φωτο να την ανεβασεις εσυ γιατι δεν μπορω; Ειναι φωτο κουιζ! Ετσι την ονομασα εγω θα δειτε τον λογο... αν τα καταφερω να μαθω να ανεβαζω φωτογραφιες, στο μπαλκονι απεναντι εχει χωραφια καρυδιες συκιες κ. Α πολλα, ετσι το καλοκαιρι αραζουνε λογιων λογιων πουλια ομως εντυπωση μου ειχαν κανει οι παπαγαλοι! Τρωνε καθαριζονται και εγω φωτογραφιζω! Ετσι για να ελαφρυνω λιγο την διαθεση μου
 
δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να στειλω θα το κοιταξω...
 
Φτιάξε Έλενά μου με την ησυχία σου το προστατευτικό κουτί, όσο πιο ασφαλές και μεγάλο μπορείς και με τον καιρό που θα ηρεμήσεις τελείως, πάρε ένα άλλο πουλάκι να το έχεις για συντροφιά και να είναι ασφαλές.
 
εχω δυο ομορφα κλουβια που θα ηθελα να χαρισω το ενα για οσους μενουν εδω κοντα η και οχι και για οσουσ πασχιζουν ακομα και κλουβι να εχουν
Φτιάξε Έλενά μου με την ησυχία σου το προστατευτικό κουτί, όσο πιο ασφαλές και μεγάλο μπορείς και με τον καιρό που θα ηρεμήσεις τελείως, πάρε ένα άλλο πουλάκι να το έχεις για συντροφιά και να είναι ασφαλές.
οχι Μαρια μου πληγωνομαι, παλαιοτερα ειχα δεθει με το παπαγαλακι μου ενα χρονο τον εκπαιδευα και οταν ηταν ελευθερος εφυγε απο το παραθυρο απο κομενη σιτα απ τα νυχια του γατου! Χα χα χα! Δεν ειμαι εγω για πουλια...η μαλλον για πουλια μεσα στα κλουβια! Κλαψ κλαψ
 
λυπαμαι πολυ ελενα για το πουλακι σου ειναι πολυ κριμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Joy
και μυαλο δεν εβαλα τελως παντωνγια τα κλουβια και γενικωσ τα αξεσουαρ υσχιει, αρκει να υπαρχει αγαπη εκει που τα χρειαζονται οταν και αν.. Θα τα πλυνω και εδω ειμαστε ευχαριστω
 
δεν ειμαι εγω για πουλια...η μαλλον για πουλια μεσα στα κλουβια!

ελενα μου λαθη γινονται ανθρωποι ειμαστε
μην σε περνει απο κατω δυναμη
δειχτεις ανθρωπος με θεληση και αγαπη για τα πουλακια
 
Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου! Είναι άδικος χαμός.. κρίμα..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Joy
Αυτη την στιγμη εχω ακομα την εικονα του πουλιου τραυματισμενου
 
Φυσικό είναι, γι' αυτό περίμενε να περάσουν λίγες μέρες να ηρεμήσεις και μετά αρχίζεις να χαρίζεις τα πράγματα. Όλοι έχουμε περάσει ανάλογες στιγμές και ξέρουμε από αυτά.
 
Τωρα το μονο που θελω ειναι να εξαφανισω τα κλουβια... Ενταξει Μαρια θα δουμε..☹
 
Back
Top