Αναπαραγωγή Υπαρχει περιπτωση να πετυχω καρδερινα χ φλωρος

Κατάσταση
Κλειστό.

giannisgz02

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
14
τωρα τελευταια εχω σκεφτει να δοκιμασω να πετυχω καρδερινα χ φλωρο δηλαδη καρερινοφλωρο. Τι ακριβως πρεπει να κανω απο την αρχη μεχρι το τελος για να τα καταφερω;
 
Γιατί βρε Γιάννη πας ανάποδα;

Πρώτα πρέπει να αποκτήσεις τις γνώσεις και μετά να τις δοκιμάσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
δεν εχω πολλα.
Εχω 3 καρδερινες 2 αρσενικες και μια θυληκια
κι εναν αρσενικο φλωρο
 
ειχα βγαλει προπερσυ φλωρακια αλλα η θυληκια ψωφισε μεσα στην φωλια και την ιδια χρονια καρδερινακια αλλα δεν τα ταιζε η καρδερινα
 
τις δυο αρσενικες τις βρηκα σε μια πεσμενη φωλια στο χωριο μου και την αλλη την αγορασα
Τον φλωρο μου τον εδωσε ενας γνωστος μου
 
τις δυο αρσενικες τις βρηκα σε μια πεσμενη φωλια στο χωριο μου και την αλλη την αγορασα
Τον φλωρο μου τον εδωσε ενας γνωστος μου

Δεν θα εχεις θετικα σχολια για τον τροπο που τα πηρες.. Εγω ειπα σημερα να ειμαι καλη και θα αγνοησω τον πρωτο τροπο που βρηκες τα πουλια..

Αυτο που αγορασες ειχε δακτυλιδι; Αυτο που σου εδωσαν ειχε;
 
τις δυο αρσενικες τις βρηκα σε μια πεσμενη φωλια στο χωριο μου και την αλλη την αγορασα
Τον φλωρο μου τον εδωσε ενας γνωστος μου

Με απλα λογια ειναι αιχμαλωτισμενα αγριοπουλα.

Το διαβασες αυτο; αρχές του φόρουμ

Θέλουμε να αφήσουμε στο τέλος ελάχιστους ή και κανέναν που θα ασχολούνται με την παράνομη αιχμαλωσία των πουλιών, περιθωριοποιώντας τους και αφήνοντάς τους ως τελευταίο απομεινάρι μιας πρακτικής που δεν τιμά τον πολιτισμένο άνθρωπο.

  1. Τα μέλη που αιχμαλωτίζουν πουλιά με οποιονδήποτε τρόπο, το δηλώνουν δημόσια και εμμένουν σε αυτή την τακτική, παρά την ενημέρωση και τις προτροπές του φόρουμ να συμμορφωθούν με τους κανόνες και τη φιλοσοφία του PetBirds, θα θεωρούνται ανεπιθύμητα και θα τους απαγορεύεται οριστικά η πρόσβαση.

Ελευθερωσε τα αγριμακια, καθε αλλο παρα αγαπη για το χομπι δειχνει η τακτικη αυτη!
 
Συν τοις άλλοις, ο βαθμός δυσκολίας τέτοιου εγχειρήματος είναι μέτριος (2 με μεγαλύτερο το 6) όταν η διασταύρωση είναι αρσεν. καρδερίνα Χ θηλυκός φλώρος - 3 όταν ο συνδυασμός είναι αντίστροφος, ενώ στα καρδερινοκάναρα αντίστοιχα είναι βαθμός δυσκολίας 1, ενώ στο αντίστροφο ζευγάρι 3.
*Από τη στιγμή που δεν έχεις πετύχει και δεν έχεις καταφέρει τα βασικά, από τη στιγμή που προσπαθείς να κάνεις προκοπή με πιασμένα πουλιά, δεν θα πετύχεις τίποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top