Ασθένειες Υπαρχει προβλημα με τον χαλινο της;

Ελευθερια Ρ

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2014
Μηνύματα
367
Πόλη
Πάτρα
Τον τελευταιο καιρο ο χαλινος του θηλυκου μου εχει αλλαξει και εχει παρει ενα πολυ εντονο χρωμα πραγμα που με ανησυχησε. Υπαρχει καποιο προβλημα η απλα ειμαι υπερπροστατευτικη;☹
 

Συνημμένα

  • DSCN4495.webp
    DSCN4495.webp
    13,3 KB · Προβολές: 85
Το έντονο καφέ χρώμα του χαλινού, δείχνει ένα θηλυκό πουλάκι έτοιμο για αναπαραγωγή και σε καλή κατάσταση υγείας.
Τίποτα το ανησυχητικό.
Το άσπρο στα αριστερά δεν ξέρω αν είναι κάτι, πχ αν ήταν πριν άσπρος ο χαλινός και σ' εκείνο το σημείο δεν έχει "γεμίσει" ακόμα με χρώμα ή κάτι άλλο.
Καλού-κακού μία επάλειψη με ελαφρά βαζελίνη ή epithol για λίγες μέρες θα δείξει και κακό δεν κάνει.
Τα βαθουλώματα και οι ανωμαλίες στα θηλυκά δεν παραπέμπουν σε πρόβλημα ή ασθένεια.
Καλύτερα υπερβολικά προσεκτική, παρά αμελής. Καλά κάνεις :)
 
Το έντονο καφέ χρώμα του χαλινού, δείχνει ένα θηλυκό πουλάκι έτοιμο για αναπαραγωγή και σε καλή κατάσταση υγείας.
Τίποτα το ανησυχητικό.
Το άσπρο στα αριστερά δεν ξέρω αν είναι κάτι, πχ αν ήταν πριν άσπρος ο χαλινός και σ' εκείνο το σημείο δεν έχει "γεμίσει" ακόμα με χρώμα ή κάτι άλλο.
Καλού-κακού μία επάλειψη με ελαφρά βαζελίνη ή epithol για λίγες μέρες θα δείξει και κακό δεν κάνει.
Τα βαθουλώματα και οι ανωμαλίες στα θηλυκά δεν παραπέμπουν σε πρόβλημα ή ασθένεια.
Καλύτερα υπερβολικά προσεκτική, παρά αμελής. Καλά κάνεις :)
👍
 
Back
Top