Γενικά Υπαρχει σκουφατη καρδερινα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα έλεγα ρητά πως όχι.. Δεν υπάρχει...
Αλλά με όλα όσα τρέχουν γύρω μου καλύτερα να το μαζέψω στο "δύσκολα" να υπάρχει.
Κυρίως γιατί οι διασταυρώσεις της καρδερίνας με πουλιά που έχουν καπέλο αποδίδουν μη γόνιμα στελέχη...
Αλλά και πάλι κρατώ μια επιφύλαξη και περιμένω να δω την εξέλιξη της συζήτησης.
 
Ωραια ευτυχως μαλλον καποιος ασυνηδιτος θ ηταν καλος κομμοτης 😀!
 
Γιάννη, λες κάτσε να κρατήσω πισινή εεε...😀 ... Τι σου κάνει το photoshop..
 
Παντος και εγω δεν πολυ πιστευα αλλα λεω λες
? Καλη δουλεια ο τυπος!
 
Γιάννη, λες κάτσε να κρατήσω πισινή εεε...😀 ... Τι σου κάνει το photoshop..
Νίκο... κάποιοι κάνουν απίθανες γενετικές επιθέσεις στα πρωτότυπα, θυσιάζοντας ακόμη και την καλή υγεία των πτηνών, προκειμένου να πετύχουν τους στόχους τους.
Κρατάω λοιπόν όπως λες "πισινή" μέχρι να ακούσω τις γνώμες όλων... 😀
 
Ποια "πρωτότυπα" ρε Γιάννη, εδώ έχω ακούσει από ιδιοκτήτη petshop στη Θεσσαλονίκη και εκτροφέα (πουλάει μόνο δικά του) να έχει κάνει όλα τα πειράματα μεταξύ ιθαγενών και καναρινιών, συμπεριλαμβανομένου σπουργιτιού, κοκκινολαίμη και ενδεχομένως και άλλων...
 
Δεν καταλαβαίνω τις "ενστάσεις", τι εννοούν 😕
Γιατί αυτές οι ράτσες https://community.petbirds.gr/forums/articles/?prefix_id=96 και πόσες ακόμα που υπάρχουν και που οι περισσότεροι περήφανα κατέχετε και επιδεικνύετε είναι "φυσικές"; Δεν προέκυψαν από επιλεκτικές αναπαραγωγές;
Μάλλον υπάρχουν και επιλεκτικές ευαισθησίες.
 
Ποια "πρωτότυπα" ρε Γιάννη, εδώ έχω ακούσει από ιδιοκτήτη petshop στη Θεσσαλονίκη και εκτροφέα (πουλάει μόνο δικά του) να έχει κάνει όλα τα πειράματα μεταξύ ιθαγενών και καναρινιών, συμπεριλαμβανομένου σπουργιτιού, κοκκινολαίμη και ενδεχομένως και άλλων...
Τι να σχολιάσουμε βρε Γρηγόρη τώρα;
Η βλακεία το έχουμε πει... είναι ανίκητη!
 
  • Like
Αντιδράσεις: M.G
Πωλίνα από πιο σύλλογο; ...
Exεις ling?

Aυτό νωμίζω - http://www.bbia.co.uk/bbia-forums-v2/index.php?/page/index.html
Yπάρχουν κι τέτοια Body Frill )

kAzAmq_zpslm4xsxeb.jpg

9R1Rj5_zpsbk01hpis.jpg
 
Νίκο... κάποιοι κάνουν απίθανες γενετικές επιθέσεις στα πρωτότυπα, θυσιάζοντας ακόμη και την καλή υγεία των πτηνών, προκειμένου να πετύχουν τους στόχους τους.

ήμουν και επιφυλακτικός για το αν θα τα "βρω" μπροστά μου!
Όχι απλά επιφυλακτικός, λάβρος :)
 
Ναι, το διάβασα Γιάννη. Πάντα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί.

Νομίζω τίποτα πλέον δεν μπορούμε να θεωρούμε απίθανα. Το ότι δεν το ξέρουμε η δεν το έχουμε δει στην μικρή μας χωρα δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει στο υπόλοιπο κόσμο.

Επίσης οι γνώση μας δεν είναι μονο το Google. Υπάρχουν πόλου εκτροφής (μικροί κι μεγάλοι) που δεν έχουν ανεβάσει ποτε καμια φωτό στο internet και δεν χρησιμοποιούν αυτά τα μέσα ενημέρωσης. Εκεί αν θα ψάξεις πιστεύω θα βρείς πολλά ενδιαφέροντα)

Επιφυλάσσεσαι - άρα σκέφτεσαι ένα βήμα μπροστά 😉
 
Back
Top