Διατροφή Υπαρχει στην Ελλαδα η αυγοτροφη της Cede;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ariadnh

PB Known Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
3.046
Πόλη
Κύπρος
Καλησπερα. Εδω και δυο μηνες με δυσκολια βρισκω στην Λεμεσο την αυγοτροφη της cede. Λενε πως ακομη να τους φερουν και οτι οι αποθηκες τους ειναι αδειες. Την συγκρεκριμενη την τρωνε και δεν πεταω τιποτα. Μπορω να φτιαξω μια καλη αυγοτροφη. Τωρα βαζω μια αλλη αλλα δεν την προτιμανε. Εχετε και εσεις αυτο το προβλημα; ή μονο εδω.
 

Συνημμένα

  • images.webp
    images.webp
    2,1 KB · Προβολές: 54
Υπαρχει Θεσσαλονικη στο πετ του φιλου μου. Τιμη δε θυμαμαι. Λεγεται stratouspetshop.gr μπορεις να του στειλεις μυνημα. Εαν θυμαμαι καλα κανει αποστολες με αγορες ανω των 20€.

Μπες καλυτερα απο τη σελιδα του στο Facebook γιατι δεν ασχολειται με το site.
 
Υπαρχει Θεσσαλονικη στο πετ του φιλου μου. Τιμη δε θυμαμαι. Λεγεται stratouspetshop.gr μπορεις να του στειλεις μυνημα. Εαν θυμαμαι καλα κανει αποστολες με αγορες ανω των 20€.
Η Αριάδνη μένει στην Κύπρο.
 
Εγώ δίνω με βραστό αυγό ξηρή αυγοτροφή cede κατάληξα ότι είναι πολύ καλύτερα να την παίρνουμε από τον αποκλειστικό αντιπρόσωπο της εταιρίας στην Ελλάδα που είναι ο κτηνιατρικός κύκλος εμπορική και πετυχαίνεις έτσι μεγάλες ημερομηνίες λήξης. Άσε που παραγγέλνεις σήμερα και αύριο έχεις και ταΐζεις τα πουλιά σου.
https://cede.be/en/find-a-distributor/all-continents

https://www.google.com/maps/place/ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟΣ+ΚΥΚΛΟΣ+ΕΜΠΟΡΙΚΗ+Α.Ε./@38.005538,23.864593,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x4256c5adef4b7e29!8m2!3d38.0054105!4d23.863447?hl=el-GR

Ίσως να μπορεί να σου δώσει Κύπρο.
 
Εγώ δίνω με βραστό αυγό ξηρή αυγοτροφή cede κατάληξα ότι είναι πολύ καλύτερα να την παίρνουμε από τον αποκλειστικό αντιπρόσωπο της εταιρίας στην Ελλάδα που είναι ο κτηνιατρικός κύκλος εμπορική και πετυχαίνεις έτσι μεγάλες ημερομηνίες λήξης. Άσε που παραγγέλνεις σήμερα και αύριο έχεις και ταΐζεις τα πουλιά σου.

δεν εχω λογω να διαφωνήσω αλλα στην αγορα πρεπει να κοιτας όλα εγω αγορασα πριν ένα μηνα αυγοτροφες της cede και για τα κοκκινα και την ουδετερη με ημ.ληξης το φεβρουαριο 2017 και τη με 5 ευρω το κιλο αγοραζονρας συσκευασια των 5 κιλων(μεσα είναι σε αλλες συσκεθασιες του 1κιλου).

εσυ ποσο τη αγοραζεις; αν επιτρεπεται;

διορθωση 4 ευρω το κιλο 4 χ 5 =20ευρω το 5κιλο
 
Εδώ από αυτά που βλέπω υπάρχει αντιπρόσωπος κοντά στη Λευκωσία... Δε σε βολεύει @Ariadnh;
αγορασα πριν ένα μηνα αυγοτροφες της cede και για τα κοκκινα και την ουδετερη με ημ.ληξης το φεβρουαριο 2017
Το γεγονός πως οι αυγοτροφές συσκευασμένες κρατούν περισσότερο από ένα χρόνο... εμένα με τρομάζει. Ειδικά όταν σκέφτομαι τον όγκο των συντηρητικών που έχουν.
 
Το γεγονός πως οι αυγοτροφές συσκευασμένες κρατούν περισσότερο από ένα χρόνο... εμένα με τρομάζει. Ειδικά όταν σκέφτομαι τον όγκο των συντηρητικών που έχουν.
Γιαννη αν δεις οι περισοτερες τροφες και επωνυμες μαρκες verse, king, cede, Manitoba εχουν max 1ετος ημ.ληξης από τη μερα συσκευασίας τους εχει να κανει με σχετηκη νομοθεσια. (το σηνανταω και στο εξωτερικο την συγκεκριμανη απαιτηση λογο που δεχομαστε ελεγχους από υγειονομιο, γιατρους, στο συσκευασμένα τρωφημα κτλ)

η απαντηση μου στο ανω post ειχε να κανει ο απο εκει βρησκεις με μακρινες ημερομινιες κτλ

καλα θα ηξταν να ανοιγαμε ένα θεμα με το τη μαρκες τροφων χρησιμοποιει ο καθενας μας και σε τι τιμες ώστε να υπερχει και μια οθσιαστηκη βοηθεια σε αυτους που δεν εχουν τη πολυτελεια να ψαχνουν
 
Τα pet shop στην Λεμεσο ειαν πωε αδειασαν οι αποθηκες αυτου που τους τα φερνει.. Υπαρχει πιθανοτητα να περασει αρκετος καιρος για να φερουν. Ισως ειναι χαζο που ψαχνω την συγκεκριμενη..Αλλα οταν βλεπεις πως την τρωνε και φτιαχνεις μια αυγοτροφη που αρεσει νομιζω ειναι λογικο να μην την αλλαζεις.
 
Μα ειναι ευκολο; Ζητησα απο μια φιλη μου πριν δυο βδομαδες να μου αγορασει πραγματα για πουλια που εχετε πιο φτηνα ή δεν τα βρισκω εδω και ακομη να ερθουν Κυπρο. Πηγε και ρωτησε σημερα και της ειπαν οτι δεν δουλευαν τα ταχυδρομια στην Αθηνα τοσες μερες και αυτες τωρα τα στελνουν ολα.. Με τις απεργιες κι ολα αυτα ταλαιπωρειτε ο κοσμος..
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top