Αναπαραγωγή Υπαρχει ψηφιακο ωοσκοπιο στην Eλλαδα;

Και γιατί να πάρω κάτι τέτοιο όταν κάνω πολύ καλά την δουλειά μου με τον φακό;
 
Θα το μάθεις σε 8-10 μέρες... Και θα έχεις και τα τρία κατοστάρικα στην τσέπη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Δεν έκανα έρευνα.. Το γκούγκλαρα και έβγαλε τιμή 265 δολλάρια... Ε πόσο παραπάνω να'χει στην Ευρώπη;
Όποιος ενδιαφέρεται πάντως θα το ψάξει :)
 
Αυτά είναι εργαλεία για μεγάλα εκτροφεία, όπου υπάρχει και γρήγορη απόσβεση του ποσού. Γι αυτό και παραμένει η τιμή του υψηλή λόγω περιορισμένων πωλήσεων. Με τρία τέσσερα κλουβιά τι να το κάνεις αυτό;
 
Αν είσαι gadgetάκιας (σαν το Μιχάλη π.χ. 😛), έχεις... Είσαι in στην τεχνολογία.
 
Όλα υποκειμενικά είναι, άλλος θέλει να τα παντελονιάζει, άλλος να κάνει το κέφι του, άλλος βολεύεται και με ημίμετρα.
 
Το ωραιότερο σε αυτό το ωοσκόπιο είναι ότι υπάρχει δυνατότητα παρακολούθησης και ερευνας. Το ωοσκόπιο αυτό μετράει τους παλμούς της καρδιας του εμβρύου. Φαίνεται δηλαδή αν αναπτύσσεται καλά η αν κρυώνει η πεθαίνει η αν πέθανε. Επίσης ανάλογα από συχνότητα των παλμών πιστεύω πως μπορούμε να καταλάβουμε το φίλο των νεοσσών. Ένας φίλος μου έχει κάνει έρευνα και κατάφερε να ξεχωρίσει αρσενικά και θηλυκά πουλια όταν ήταν ακόμα μέσα στο αυγό με μεγάλο ποσοστό επιτυχίας.

Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο στο μεγάλο εκτροφείο. Κι ειδικά για αυτούς που καταγραφουν πολλές πληροφορίες και κρατάνε αρχεία.
 
Το εχω δει στην πραξη πιο παλια σε φιλο εκτροφεα και ειναι πολυ καλι εργαλειο και αξιζει τα λεφτα του. Παλια υπηρχε σε πετ στην κρητη αλλα δεν υπηρχαν τα λεφτα. Εγω δεν εχω ξανα παραγγειλει απο το εξωτερικο και ειμαι επιφυλακτικος σε κατι τετοιο. Γιαυτο και ρωτησα αν υπαρχει στην ελλαδα. Για μενα που εχω 20 ζευγαρια και τα παω αυστηρα 3 γεννες θα με βοηθουσε να βλεπω την πορεια των αυγων ιδιαιτερα τις κρυες μερες που εχουμε και πολλες απωλειες με ψωφια μικρα στα αυγα και να μην εχανα μερες
 
Ευχαριστώ πολύ το φίλο Παναγιώτη γιατί "ύστερα" από "παραγγελία μου", φρόντισε να μας στείλει ένα σχετικό video ..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top