Ασθένειες Υπνηλία σε parrotlet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marialok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marialok

PB New Member
Εγγραφή
3 Δεκ 2022
Μηνύματα
41
Πόλη
αθηνα
Καλημέρα! Το parrotlet μου αυτές τις μέρες κοιμάται αρκετά και αυτό με τρομάζει..τρώει κανονικά..ωστόσο πριν λίγες μέρες βρήκα στην τροφή του ένα σκουλήκι τύπου σκορος νομίζω ήταν αμέσως άλλαξα την τροφή με καινούργια..η τροφή είναι συσκευασμένη πρώτη φορά συμβαίνει αυτό..λέτε να φταίει αυτό για το ότι κοιμάται πολύ; Να πω ότι μένω στην κάλαματα και επιχείρησα να το πάω σε έναν κτηνίατρο ο οποίος μάλλον ιδέα δεν είχε και δεν υπάρχει καποιος άλλος εδώ που να ειδικεύεται η που να μπορεί να κάνει εξετάσεις..
 
Καλησπέρα.
Να πω ότι μένω στην κάλαματα και επιχείρησα να το πάω σε έναν κτηνίατρο ο οποίος μάλλον ιδέα δεν είχε και δεν υπάρχει καποιος άλλος εδώ που να ειδικεύεται η που να μπορεί να κάνει εξετάσεις..
Πάρε ένα τηλέφωνο σε αυτούς
 
@Stavros
Νομίζω ότι το συγκεκριμένο ιατρείο θα πρέπει να βγει από την λίστα καθώς το γράφει καθαρά στην ιστοσελίδα του ότι δεν ασχολείται με πτηνά.
@marialok
Το parrotlet σου με βάση και τα προηγούμενα σου post ταλαιπωρείται από κάποια ασθένεια εδώ και πολύ καιρό.
Ειλικρινά δεν γνωρίζω τι γίνεται με τους γιατρούς στην Καλαμάτα,.
Θα πρέπει να γίνουν κάποιες εργαστηριακές εξετάσεις όπως εξέταση των περιττώματων του, ίσως κάποιο επίχρισμα από την στοματοφαρυγγική του κοιλότητα, και φυσικά κλινική εξέταση από γιατρό που να γνωρίζει από πουλιά.
Επίσης έστω και μακριά υπάρχει η λύση της Κομοτηνής.
Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για περισσότερες πληροφορίες.
 
Καλημέρα! Το parrotlet μου αυτές τις μέρες κοιμάται αρκετά και αυτό με τρομάζει..τρώει κανονικά..ωστόσο πριν λίγες μέρες βρήκα στην τροφή του ένα σκουλήκι τύπου σκορος νομίζω ήταν αμέσως άλλαξα την τροφή με καινούργια..η τροφή είναι συσκευασμένη πρώτη φορά συμβαίνει αυτό..λέτε να φταίει αυτό για το ότι κοιμάται πολύ; Να πω ότι μένω στην κάλαματα και επιχείρησα να το πάω σε έναν κτηνίατρο ο οποίος μάλλον ιδέα δεν είχε και δεν υπάρχει καποιος άλλος εδώ που να ειδικεύεται η που να μπορεί να κάνει εξετάσεις..
Καλημερα. Ειναι το parrotlet που ειχαμε συζητησει τον αυγουστο και ειχαμε εντοπισει τους δυο συνονοματους κτηνιατρους στην καλαματα?

 
Οπως κ ναχει, εάν δεν είσαι ικανοποιημένη από αυτόν, η λύση του διαγνωστικού όπως σου είπε κ @Vada είναι μονόδρομος.
Μου κάνει τόσο εντύπωση, ότι ενώ η ζήτηση για πτηνιατρους αυξάνεται, καθώς όλο κ μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού έχει κατοικίδιο ένα πτηνό, ειδικά παπαγάλο, η προσφορά είναι επιεικώς ανεπαρκής. Είναι πραγματικά θλιβερό.
Κ δεν νομίζω ότι θα υστερούσε όσον αφορά το οικονομικό όφελος από τους λοιπούς κτηνιάτρους. Τουναντίον. Συγνώμη για το offtopic, αλλά είναι της απελπισίας να θες να βοηθήσεις το ζωντανό σου κ να μην βρίσκεις γιατρό. 😟
 
Back
Top