Γενικά Φίφης, ο νέος μου Amazon yellow naped

Cooperman250980

PB New Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2017
Μηνύματα
33
Πόλη
Μοσχάτο
rsz_img-0476.webp rsz_img-0479.webp Mε λένε Φίφη και εδώ και λίγες ημέρες έχω αλλάξει τη ζωή του Φιλίππου -ελπίζω προς το καλύτερο-

Πέρα από την πλάκα, χαίρομαι που εμπιστεύθηκα τον κ. Ηλία από το tropical bird farm και διάλεξα τη συγκεκριμένη αμαζόνα [ήθελα ζακό αρχικά].
 
Να τη χαιρεσαι! Ειναι πανεμορφη! Θεωρω οτι πηρες πουλακι απο πολυ καλο εκτροφεα! Μπραβο!
Να περνατε υπεροχα μαζι!
 
Καλά Φίλιππε έριξες 6ρες! Η μέχρι αποδείξεις του εναντίου Φίφη ειναι όλα τα λεφτά. Να τη χαιρεσαι και να περνάτε καλά παρεούλα για πολλά -πολλά χρονια!
 
Καλά Φίλιππε έριξες 6ρες! Η μέχρι αποδείξεις του εναντίου Φίφη ειναι όλα τα λεφτά. Να τη χαιρεσαι και να περνάτε καλά παρεούλα για πολλά -πολλά χρονια!
Σ' ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι είχα ένα αγχος τις πρώτες ημέρες, αλλά με εκπαιδεύει καλά!
 
να σου ζηση φιλλιπε το πανεμορφο υπερωχο αμαζωνακι σου. η φιφη ειναι κουκλα, τα χρωματα πανεμορφα και ζωντανα, φαινετε οτι ειναι πολη προσεγμενη απο τον εκτροφεα της, και για οσο την εχεις απο εσενα. Ο ηλιας ειναι απιστευτος εκτροφεας, οπως επισης και ο κυριακου στην ροδο, και το λεω απο την δικη μου αγορα. 'σενεγαλης'. Να περνατε καλα και να μας λες τα νεα σας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lina
Πολύ όμορφο πουλί! Προσωπικά έχω αδυναμία στις αμαζόνες και νομίζω ότι θα περάσετε υπέροχα παρέα! Είναι πανέξυπνα πουλιά κι αν ασχοληθείς μαζί του θα μάθει ένα σωρό τραγούδια και κουβέντες. Πάρε καμιά φυσική πατήθρα καθώς αυτή που βλέπω (τύπου σκουπόξυλου) δεν είναι πολύ καλή για τα πέλματά του. Επίσης αν έχεις πρόσβαση σε φρέσκα κλαδιά (ελιάς, πεύκου, μπαμπού, εσπεριδοειδών, καλλιστήμονα με άνθη κτλ) δίνε του όσο πιο συχννά μπορείς για να είναι απασχολημένο και χαρούμενο.
 
Πολύ όμορφο πουλί! Προσωπικά έχω αδυναμία στις αμαζόνες και νομίζω ότι θα περάσετε υπέροχα παρέα! Είναι πανέξυπνα πουλιά κι αν ασχοληθείς μαζί του θα μάθει ένα σωρό τραγούδια και κουβέντες. Πάρε καμιά φυσική πατήθρα καθώς αυτή που βλέπω (τύπου σκουπόξυλου) δεν είναι πολύ καλή για τα πέλματά του. Επίσης αν έχεις πρόσβαση σε φρέσκα κλαδιά (ελιάς, πεύκου, μπαμπού, εσπεριδοειδών, καλλιστήμονα με άνθη κτλ) δίνε του όσο πιο συχννά μπορείς για να είναι απασχολημένο και χαρούμενο.
Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Έχω ελιές στη βεράντα κ του έδωσα σήμερα. Όντως ξετρελάθηκε!
 
Καλορίζικη η Φίφη σου Φίλιππε👍 είναι μια κούκλα!
Eίναι η Φίφη [μέχρι αποδείξεως του εναντίου]
'' 'Ολοι'' βγάζουν αρσενικά ονόματα και μετά το dna τους προκύπτουν θηλυκά πουλιά🙄.. Ε! Γούστο θα΄χει να την πατήσεις κι εσύ! 😛
 
Back
Top