Γενικά Φλωροι Βελγιου

konstantis45

PB New Member
Εγγραφή
14 Απρ 2008
Μηνύματα
52
επειδή ο μεγάλος μου έρωτας ειναι οι φλώροι και δεν μπορώ να βρω εκτροφής, αγόρασα εχθές ενα ζευγάρι Βέλγικα, ταλαιπωρημένα πουλιά απο κάποιον εδω στην Θεσσαλονίκη. Η θηλυκή έχει σπασμένο το επάνω μέρος του ράμφους, τα έβαλα μαζί σε μια κλούβα μεγάλη που έχω 1χ1χ50, μονα τους.στρώνει το σπασμένο ράμφος; Μήπως έπρεπε να τα βάλω χώρια τα πουλια; Και εαν εχει ακούσει κάποιος τετοια πουλιά το κελαιδα μα τους μοιάζει με των δικών μας;
 
Φίλε μου καλημέρα. Χωρις να εχω γνώσεις για τους φλώρους θα σου πω την γνώμη μου. 1ο Δεν νομίζω πως έπρεπε να αγοράσεις τα πουλιά αφου διαπίστωσες οτι είναι ταλαιπωρημένα. 2ο Το πρόβλημα με το ράμφος, μήπως δεν είναι σπασμένο και εχει πρόβλημα με ακάρεα; Σίγουρα μια φωτο θα βοηθούσε τους έμπειρους εκτροφείς που συμμετέχουν στο forum να σου δώσουν μια σωστη απάντηση.
 
Kostas bale mia fotografia na to blepoume.

I phones einai ta idia me ta topia floria.
 
Στη βόρεια Ελλάδα, ειδικότερα στη Θεσσαλονίκη,
υπάρχουν πάρα πολλοί εκτροφείς μεταλλαγμένων φλώρων.
Δεν ξέρω εάν ψάχνεις αρχέγονα...
Πέρισυ, τέτοιο καιρό, φίλος εκτροφέας έφερε 2 αρσενικά.
Παρότι δεν ενθουσιάζομαι εύκολα με φλώρια,
όταν τον άκουσα τον έναν, ενθουσιάστηκα.
 
Χαρη αρχέγονα ψάχνω, εχω εκτος απο τα βέλγικα(2 θηλυκα 1 αρσενικό) αλλα δυο ζευγάρια Ελληνικης εκτροφης. Πες μου εαν γνωρίζεις το σπασμένο ραμφος στρώνει;θα προσπαθήσω να το βγαλω φωτο.
 
Κώστα παρακολούθα την αγορά, διότι εμφανίστηκαν κάποια πουλιά απο το Βέλγιο, τις τελευταίες μέρες, μήπως εμφανιστούν και στην Θεσσαλονίκη. 😉
 
καλημερα Κωνσταντινε εχω αρχεγονα ζευγαρια φλωρων, ειχα εναν αχατη μεταλαγμενο που δεν ειχε βγαλει τσιμουδια, ελπιζω να μην σου συμβει κατι τετοιο, καταλαβαινεις. Επειδη ειμαστε στην ιδια πολη ευχαριστως να βρεθουμε να παμε στο εκτροφειο μου, να δεις και σε οτι μπορω να βοηθησω ευχαριστως.
 
Back
Top