Αναπαραγωγή Φοβαμαι μηπως γεννηθει και δεν ζησει

Εγγραφή
8 Μαϊ 2008
Μηνύματα
58
Πόλη
Χαλκίδα
Οποιος μπορει να μου απαντησει για το εξης θεμα:
Η θυληκια μου εχει γεννησει 5 αυγουλακια εκ των οποιων μονο τα δυο τελευταια εχει κρατησει στην επιφανεια και κλωσαει τα πρωτα τρια τα εχει αφησει αναμεσα στα νηματα καθως επλεκε την φωλια, τι πρεπει να κανω εχουν ηδη περασει 15 μερες απο την γεννηση του πρωτου αυγου. Φοβαμαι μηπως γεννηθει και δεν ζησει.

ευχαριστω
 
Νατάσα μετράμε 15 ημέρες απο την ημέρα που έκατσε η κανάρα στα αυγά για να κλωσήσει. Καλύτερα περίμενε 1-2 μέρες ακόμα.
 
Τα πρώτα 3 που αναφέρεις εάν έχουν περάσει ήδη την προθεσμία των 15 ημερών και δεν κάνεις λάθος στις μέρες μην περιμένεις να βγεί τίποτα.Αλλά πες μου κάτι γιατί άφησες τα αυγά μπλεγμένα ανάμεσα στα νήματα;
 
Θα επρεπε τα αυγα να τα βγαλεις στην επιφανεια της φωλιας για να μπορει η θυληκια να τα γυρναει και να τα αεριζει
 
Νατάσα μετράμε 15 ημέρες απο την ημέρα που έκατσε η κανάρα στα αυγά για να κλωσήσει. Καλύτερα περίμενε 1-2 μέρες ακόμα.

Γιωργο ευχαριστω για την απαντηση
αλλα το προβλημα μου ειναι οτι τα τρια αυγα ειναι κατω κατω στην φωλια αναμεσα στο νημα, δηλαδη δεν τα εχει στην επιφανεια της φωλιας οπως τα δυο τελευταια. μηπως να προσπαθουσα σιγα σιγα να τα φερω εγω στην επιφανεια;
 
ΝΑΤΑΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΜΠΛΕΓΜΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΜΠΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΔΥΟ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΤΕ... ΛΥΠΑΜΑΙ. ΚΕΝΤΡΟ ΧΑΛΚΙΔΑ; 😉
 
ΝΑΤΑΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΜΠΛΕΓΜΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΜΠΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΔΥΟ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΤΕ... ΛΥΠΑΜΑΙ. ΚΕΝΤΡΟ ΧΑΛΚΙΔΑ; 😉

Τακη καλησπερα
να βαλω το χερι μου στην φωλια να τα ανεβασω στην επιφανεια;
Ναι κεντρο Χα'ι'να.
 
Τακη
εχθες μολις πηγα σπιτι εκανα αυτο που μου ειπες και ολα οκ. εβγαλα ολα τα αυγα στην επιφανεια και δεν θυμωσε καθολου λονο λιγο στην αρχη αλλα μετα αμεσως καθησε και συνεχισε το κλωσημα.

ευχαριστω.
 
Back
Top