Γενικά Φοβερο κοκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anast7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anast7

PB New Member
Εγγραφή
4 Σεπ 2008
Μηνύματα
16
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καταρχήν γεια σας. Είμαι νέο μέλος και έγινα επειδή πήρα παπαγαλάκι:D. Σήμερα(4-9-2008) το πρωί αγόρασα ένα κοκατίλ μαλών θηλυκό. Είναι γκρι με κίτρινες πιτσιλιές και κίτρινη ουρά. Στην αρχη με δαγκωναι λίγο αλλά μετα απο 5-6 ωρες βγικε απο το κλουβι του καθως του εβαζα τροφη στην ταϊστρα και καθισε στον ωμο μου😱και μετα στο χερι μου. Πως το εξηγείται αφτο απο την πρωτη μερα; 😕
 
Cockatiels είναι πολύ ειδική πτηνά. Έχω 6 από αυτούς σήμερα. Μπορούν να γίνουν πολύ στοργική σύντροφοι. Μπορεί να πάρει τις λίγες ημέρες για να προσαρμοστεί ώστε να γίνει το σπίτι σας. Θα θέλαμε επίσης να δούμε φωτογραφίες :D
 
Kαταρχην καλως ηρθες! Τι ηλικια εχει το πουλακι; Υπαρχει περιπτωση να το επεστρεψε (καποιος που το ειχε στο σπιτι του και δεν το ηθελε πια) στο μαγαζι και να το ειχε εξημερωσει.

Η αλλη εκδοχη ειναι κεραυνοβολος ερωτας... 😀 τυχαιο γεγονος, αλλα πηγαινε με το ρυθμο που βαζει αυτος-η. Μην πιεσεις το πουλι να κανει περισσοτερο απο οσο θελει διοτι θα εχεις τα αντιθετα αποτελεσματα.
 
κ εγω φιλε μου πριν μια βδομαδα πηρα το κοκατιλ μου και απο την δευτερη μερα εκανε αυτα που ειπες και συ... Πλεον βγαινει οποτε θελει χωρις να τον πιεσω... Τον ταιζω ομως καθημερινα απο το χερι... Και να φανταστεις οτι ο δικος μου ειναι περιπου 10 μηνων...
 
Back
Top